Яєчні білки допоможуть позбутися сонливості й зайвих кілограмів

Share on Facebook

 

Недавно вчені встановили, що курячі яйця, якщо їх їсти на сніданок, допоможуть збадьоритися й швидко прокинутися. Однак результати ще одного дослідження показали, що даний продукт має й інші позитивні властивості.


яйця

Так, особливі амінокислоти, що входять до складу яєчних білків, стимулюють вироблення гормону орексину, який допомагає не тільки позбутися сонливості, а й змушує організм швидше витрачати калорії. На думку вчених, їхнє відкриття має величезне значення для розуміння механізмів розвитку такого захворювання як нарколепсія, що призводить до порушень сну й проблемам із зайвою вагою.

Як розповів професор Кембриджського університету Денис Бурдаков, вони з колегами порівняли ступінь впливу різних амінокислот на нейрони головного мозку, що відповідають за вироблення орексину. Виявилося, що ті, які входять до складу яєчних білків, працюють ефективніше за всі інші. Крім того, професор підкреслив, що до появи зайвої ваги призводять сидяча робота, погане харчування, хронічне недосипання.

Випробування були проведені на лабораторних мишах, однак фахівці впевнені, що на людину ці амінокислоти матимуть аналогічний вплив. Також ученим давно відомо, що глюкоза навпаки блокує вироблення даного гормону. З цієї причини солодка їжа одночасно й викликає сонливість, і призводить до появи жирових відкладань. Таким чином, за словами доктора Бурдакова, якщо з'їсти однакові по калорійності порції джему або яєчного білка, у другому випадку більша частина калорій буде витрачена, тоді як у першому – вони будуть накопичуватися у вигляді зайвих кілограмів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: