Риба покращує інтелект підлітків

Share on Facebook

 

Хлопчики-підлітки, які регулярно споживають рибу, кмітливіші за інших однолітків. Такий висновок зробили учені з Університету Гетеборга (Швеція).


Фахівці обстежили п'ять тисяч 15-річних юнаків, які їли рибу більше разу на тиждень. Через три роки було проведено тестування розумових здібностей випробовуваних. З'ясувалося, що всі вони показали кращі результати в тестах, ніж ті, хто їв рибу в підлітковому віці рідше разу на тиждень.

Ці результати залишаються незмінними, навіть якщо врахувати ряд інших факторів (наприклад, рівень освіти батьків і соціоекономічний статус сім'ї), що впливають на інтелект підлітка.

На думку вчених, поліненасичені жирні кислоти Омега-3, що містяться в рибі, грають важливу роль в розвитку мозку і допомагають зберегти нормальні мозкові функції протягом всього життя.

Нагадаємо, що в ході попередніх досліджень також було виявлено, що споживання жінкою риби під час вагітності благотворно позначається на інтелекті плода, а рибна дієта в похилому віці знижує ризик когнітивних розладів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: