Дієта для щастя

Share on Facebook

 

Що спільного у шоколаду, бананів та інжиру? Їх здатність викликати ейфорію!


дієта

Пригніченість та депресія, незадоволеність собою, стосунками, роздратованість – явні ознаки нестачі серотоніну та допаміну: жіночого та чоловічого «гормонів щастя». Останніми роками у цілому світі спостерігається «епідемія» дефіциту цих гормонів. Тож з’ясуймо, як правильно «заїсти» поганий настрій представницям прекрасної статі.

Гормон серотонін забезпечує стан душевного комфорту, задоволеності, щастя, розслабленості та оптимізму. І таблетками тут не зарадити! Необхідні правильний режим (ранній підйом, тому що велика кількість серотоніну виробляється саме у ранкові години), нормальний раціон, помірне фізичне навантаження. Окрім того, вкрай важливий комфортний душевний стан, який часто забезпечується якісними взаємостосунками з навколишніми.

Але проблема полягає в тому, що навіть якщо у жінки є якісні взаємини, але немає фізичної сировини для вироблення серотоніну, її не задовольнить жодна кількість спілкування та кохання. Необхідно змінити спосіб життя, а починати – з дієти.

Для вироблення серотоніну організму потрібні амінокислоти, отримати які можна тільки з білка. Триптофан є «сировиною» для вироблення серотоніну. Він відноситься до незамінних амінокислот людини, тобто потреба у триптофані задовольняється з надходженням цієї амінокислоти ззовні. Триптофан міститься у білках грибів, м’яса, молока, йогурту, сиру, риби, вівса, в бананах, сушених фініках, арахісі, кунжуті, кедрових горішках.

Оскільки молекула триптофану – найменша з амінокислот, разом з іншими вона надходить до крові останньою. Тому навіть якщо ви споживатимете лише білкову їжу, мозок все одно може не отримувати достатньо триптофану. Але амінокислоти використовуються не лише мозком, а й м’язами, і якщо людина навантажує м’язи, амінокислоти спрямовуються туди. Ось чому фітнес для жінки дуже важливий, адже після фізичного навантаження м’язи особливо потребують амінокислот, тому мозок отримає достатню кількість триптофану.

Якщо задати запитання, які продукти підвищують рівень «гормона щастя» в організмі, то дев’ять із десяти осіб не задумуючись назвуть шоколад. Але шоколад зовсім не лідер у списку продуктів, що сприяють виробленню серотоніну в жінок. Варто знати, що серед лідерів – петрушка, морська капуста, сушені фініки, папая, гриби, селера, буряк, курага, томатна паста та інші.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: