Каркаде і лапачо – корисні «нечайні» чаї

Share on Facebook

 

Популярними стають так звані нечайні чаї - напої, схожі з традиційним чаєм, але замість чайних листів для заварювання використовуються листки, цвіт або кора інших рослин.


каркаде, лапачоНайбільш відомими є ройбос і мате, але крім них існує ще цілий ряд напоїв із країн, у яких традиційно не пили китайський або індійський чай.

Прадавній «напій фараонів» - каркаде або пелюстки суданської троянди (квітки гібіскуса сабдаріфа) - запам'ятовується солодкуватим із кислинкою смаком. Сушені пелюстки суданської троянди багаті вітамінами й органічними кислотами, а кислий смак пояснюється підвищеним вмістом лимонної кислоти.

Чай із пелюсток гібіскуса дуже корисний: речовини-антоціани, які зафарбовують пелюстки у червоний колір, мають підвищену P-вітамінну активність, завдяки чому зміцнюють стінки судин і регулюють кров'яний тиск (при цьому гарячий каркаде підвищує тиск, а холодний -знижує). Цей чай має сечогінну і спазмолітичну дію, сприяють очищенню організму від продуктів обміну речовин. Також каркаде поліпшує вироблення жовчі, захищає печінку від несприятливих впливів, посилює метаболізм. Кірм того, каркаде не містить щавлевої кислоти, що дозволяє пити його людям із нирковими хворобами.

Можна з'їдати й розмоклі при заварюванні квіти гібіскуса, у яких корисних речовин не менше, ніж у відварі.

Південноамериканська рослина лапачо не така відома, як чай, мате, каркаде. Дерево, з кори якого виготовляють суміш для чаю, росте до 700 років. Світло-коричневий напій зі специфічним освіжаючим, гіркуватим смаком можна пити як теплим, так і охолодженим. Лапачо може вважатися унікальним джерелом вітамінів. Наприклад, цей напій містить 18 різних хінонів, міді, заліза, калію, кальцію й інших мікроелементів.

Прадавні інки лікували за допомогою лапачо майже всі хвороби: кишкові захворювання, діабет, рак, артрит, астму, недокрів'я й інші. У сучасній медицині відомі позитивні реакції на лапачо в онкологічних хворих. Звичайно, лапачо не є ліками від раку, але на ранній стадії хвороби напій з лапачо дозволяє підсилити боротьбу організму з пухлиною завдяки наявності в корі лапачо антиоксиданту карнасолу.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: