Рудольф Штайнер – людина, яка прагнула „пізнати вищі матерії”

Share on Facebook

 

Рудольф Штайнер (1861-1925) - філософ, засновник антропософії, вальдорфської педагогіки, біодинамічного сільського господарства, антропософської медицини.


04

У 1881 р. закінчив Віденську вищу технічну школу. У 1891 р. отримав ступінь доктора філософії. У 1913 р. заснував антропософську спілку у м. Дорнах (Швейцарія).У 20-річному віці почав свої наукові дослідження з поглибленого вивчення творчості Гете. 

Працював в архіві Гете-Шиллера у Веймарі. Саме в Гете він бачив свого вчителя, погляди якого на природу "призвели до переходу від природничих наук до науки про дух".У доробці Штайнера - понад 20 книг та 6000 лекцій на теми релігії, філософії, науки, економіки, освіти, медицини, мистецтва та сільського господарства.

У червні 1924 р. у замку графа Кайзерлінга він прочитав свій відомий духовно-науковий курс лекцій з сільського господарства, в яких акцентував особливу увагу на залежності здоров’я тварини від здоров’я рослин, а благополуччя останніх пов’язував з станом ґрунтів. 

Саме ці лекції і вважаються основою біодинамічного землеробства, яке набуло нині поширення в світі завдяки теоретичному та практичному розвитку та втіленню в життя ідеї Л.Коліско, Е.Пфайффером, А.Подолінським.Рудольф Штайнер залишив великий спадок у вигляді великої кількості наукових праць з різних галузей знань. 

Цікавим є, що, серед іншого, протягом 1904-1922 рр. Штайнер у восьми своїх лекціях у різних європейських містах ділився своїми знахідками, роздумами, висновками щодо Різдвяних свят, тих трансформацій, перетворень у природі, що відбуваються в цей період. Пропонуємо ознайомитись з уривком однієї з таких лекцій.

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05) ' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: