Кузьма Скрябін: «Вирощувати продукти власноруч корисно і приємно»

Share on Facebook

 

Про популярність фронт-мена гурту «Скрябін» годі й говорити. Він перебуває на вершині слави вже багато років і постійно радує своїх прихильників хітами.


Кузмьма, Скрябін

Проте в побуті Кузьма абсолютно проста і хазяйновита людина, навіть овочі для сім’ї останнім часом вирощує самостійно. Напередодні свого відпочинку артист відповів на запитання «ORGANIC UA».

Кузьма, що таке органічні продукти, на твою думку?

■ Це продукти, які дуже важко знайти в наших магазинах, практично неможливо. То є продукти органічного походження, вирощені з любов’ю, коло хати за допомогою органічних добрив, без так званих «ГМО» та усілякої хімії.

Цікавий погляд. Чи часто вживаєш подібні продукти?

■ Намагаюсь. Цього року ми посадили на власному городі помідорчики, огірочки, тому таких продуктів у раціоні стало більше. А так маємо знайомих, які привозять по суті органічні продукти з Полтавської області, з села.

Тобто ти намагаєшся робити все, аби бути впевненим, що твоя родина вживає здоровий, майже органічний продукт?

■ Так, звичайно. Бо дивишся на те, що є в наших магазинах і розумієш, що набридло ґвалтувати рідну землю України. Сам виріс у селі на Львівщині. У батьків було власне господарство і я його, чесно кажучи, ненавидів з самого малку, тому що мене змушували порпатися у тому городі, в той час як інші діти гралися на вулиці. Зараз, з віком, розумію, що добре вирощувати власні, здорові продукти, проте не зовсім приємний спогад залишився.

■ Сам ти не вирощуєш усі продукти, тоді де купуєш необхідні харчі?

■ Я вже казав, що продукти, в основному, нам привозять знайомі. Якщо є необхідність, овочі-фрукти купуємо на базарі. Ну і, звичайно, є такі продукти, які на ринку просто не купити, тоді доводиться йти в супермаркет.

Коли купуєш продукти в магазині, читаєш їх склад на етикетці?

■ Знаючи, наскільки примітивне законодавство України у галузі харчування, я того не читаю, бо розумію, що там може бути написано багато того, що є далеким від істини. Тим більше, що я декілька разів був свідком, як у супермаркетах перебивали папірці з написом «термін придатності», то що вже казати і про склад.

Нині багато говорять і пишуть про ГМО. Що думаєш з цього приводу?

■ У мене таке враження, що прийняття закону про ГМО обмежилося тільки появою наклейки «Без ГМО» на продуктах, а все що було, так і залишилося на прилавках. За великим рахунком, цей закон – не що інше, як можливість заробити: комусь на друці наклейок, а комусь на видачі дозволів на ці наклейки.

За кордоном популярні біо-базари, бував на таких?

■ Я не маю впевненості в тому, що там дійсно екологічно чистий продукт. Адже я не знаю, як довго ці продукти зберігалися. А, як відомо, справжні органічний продукт доволі швидко псується. Я особисто вірю лише в ті продукти, які виростив власноруч біля хати.

Вирощувати продукти на власному городі – твоя ідея?

■ Ніколи в житті. Я ж розповідав, що з дитинства не люблю це діло. Це дружина моя таке придумала. Воно, звичайно, їсти смачно, але доглядати господарство – важка справа. Правда, минулого року було таке літо, що все саме росло і буяло, й особливо ходити на город не треба було.

Але ж приємно з’їсти щось, вирощене власноруч?

■ Можу сказати, що дуже. Особливо, коли ти стоїш, смажиш шашлички, а всього лише у метрі від тебе свіжі огірочки. Підходиш і закушуєш тим огірочком, який щойно був на грядці. Дуже приємні відчуття.

А як ти ставишся до замовлення продуктів через Інтернет?

■ Не дуже, якщо чесно. Я люблю піти в магазин, сам порозглядати та потримати у руках все, що цікавить, і заодно купити щось таке, що не збирався купувати, а просто побачив і взяв. Це такі приємні та прості речі. Навіщо собі в них відмовляти?

■ Останнім часом в Україні почали з’являтися органічні магазини. Як тобі така перспектива?

■ Це нормальне явище, але їх настільки мало, що я, наприклад, про них майже не чув. Добре, що вже з’являється альтернатива звичайним супермаркетам і магазинам. Але, якщо чесно, коли органічної крамниці немає в моїй околиці, то я не буду її десь шукати по всій Україні.

Кузьма, ти готовий переплачувати за здоровий, органічний продукт?

■ Певно, що готовий, бо в іншому випадку доведеться переплачувати згодом за ліки.

■ Твоя правда. Скажи, взагалі, ти намагаєшся слідкувати за своїм харчуванням?

■ Якщо ти приїжджаєш на концерт у якесь село, приміром, то досить важко перебирати харчами, тому радієш, якщо взагалі є можливість щось перекусити. У такому випадку доводиться перебиватися тим, що є. Але в ідеалі намагаюся слідкувати. Дещо простіше, звісно, за кордоном. Там досить вільно можна придбати органічні продукти, і не лише овочі, фрукти, салати чи м’ясо, а навіть улюблені морепродукти.

Наостанок просимо запропонувати читачам «ORGANIC UA» свою фірмову корисну страву від Кузьми!

■ Люблю дуже простий і легкий салат, який ми з гуртом постійно вживаємо. Нарізаємо за смаком будь-яку зелень (руккола, петрушка, листя салату, кріп, щавель тощо), заливаємо оливковою олією і додаємо трохи бальзамічного оцту. Все, салат готовий! Його можна їсти тоннами, не переймаючись про зайві калорії, до того ж він чудово очищує організм. Смачного!


Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу  "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: