Вимоги ЄС щодо імпорту

Share on Facebook

 

В Європейському Союзі державне регулювання в органічній сфері здійснюється згідно Постанови Ради (ЄС) № 834/2007 від 28.06.2007 р. та Регламенту Комісії (ЄС) №889/2008 від 05.09.2008 р., які визначають загальні принципи органічного сільського господарства, вимоги до процесу виробництва сільськогосподарської продукції, її переробки та виготовлення харчових продуктів, ознаки і маркування; систему інспекції/контролю органічної продукції, в тому числі при її імпорті в країни ЄС.

Органічні продукти, які імпортуються до ЄС, можуть продаватися на ринку як органічні, якщо вони були вироблені у відповідності до правил виробництва і за умови дотримання системи контролю, які відповідають законодавчим правилам і системі Співдружності. Крім того, продукти, що імпортуються за еквівалентною системою, повинні мати сертифікат, виданий уповноваженим органом влади або затвердженою контролюючою інстанцією чи органом контролю відповідної третьої країни. (п.33. Постанова Ради (ЄС) № 834/2007)

 

ПОСТАНОВА РАДИ (ЄС) № 834/2007 від 28.06.2007

Стаття 32. Імпорт відповідних продуктів

  1. Продукт, імпортований з будь-якої третьої країни, може реалізовуватися на ринку Співдружності як органічний, за умови, що:

(a)    продукт відповідає положенням, зазначеним у Розділах ІІ, ІІІ і IV, а також прийнятим згідно з цією Постановою правилам впровадження, які стосуються виробництва даного продукту;

(b)   усі оператори, у тому числі експортери, були перевірені контролюючою інстанцією або органом контролю, що визнані у відповідності з пунктом 2;

(c)    відповідні оператори мають бути здатні у будь-який момент надати імпортерам або національним уповноваженим органам влади сертифікат, зазначений у Статті 29, що дозволяє ідентифікувати оператора, який здійснив останню операцію, та перевірити відповідність цього оператора пунктам (а) і (b). Такий сертифікат має бути виданий контролюючою інстанцією або органом контролю, згаданими у пункті (b).

 

 

 

РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) №889/2008 від 5 вересня 2008 р.

Стаття 34. Спеціальні правила отримання продуктів з третьої країни

Органічні продукти повинні ввозитися з будь-якої третьої країни у відповідній тарі або контейнерах і закриті таким чином, щоб запобігти підміні вмісту, а також давати можливість визначити експортера, мати будь-які інші відповідні позначки і номери для ідентифікації партії товару, а також супроводжуватися відповідним сертифікатом контролю продуктів, імпортованих з третіх країн.

При отриманні органічного продукту, ввезеного з третьої країни, перший вантажоотримувач повинен перевірити стан закриття тари або контейнера, а також, якщо продукти імпортуються у відповідності до Статті 33 Постанови (ЄС) №834/2007, впевнитися, що сертифікат, зазначений у згаданій Статті, покриває отримані продукти. Результат такої перевірки слід чітко зазначити у звітній документації, зазначеній у Статті 66 даного Регламенту.Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: