Острів Гозо стане зеленим раєм!

Share on Facebook

Гозо – другий за величиною острів Мальтійського архіпелагу. Близький до Мальти за своїм історичним розвитком Гозо, разом з тим, самобутній та неповторний.

Острів Гозо, органік

Він манить гостей своїм спокоєм, неперевершеними скелястими пейзажами та гостинністю місцевого населення. На острові Гозо відчуваєш, що потрапив у минуле, наповнене легендами та історією, у світ, про який давно забули у галасливій, сучасній діловій Україні. Його часто називають островом Каліпсо – за ім’ям німфи, яка затримала міфологічного Одисея на цілих 7 років.

Саме тут, на острові Гозо, 17 березня 2010 р. напередодні щорічних зборів Правління Європейської групи IFOAM Мальтійський органічний рух спільно з урядом країни організували міжнародну конференцію «Органічне сільське господарство та Еко-Гозо – світ проблем, можливостей та інновацій».

Під час конференції, крім всебічного аналізу перспектив екологізації всіх сторін життя острова, представники Великої Британії, Німеччини, Угорщини, Ісландії та Словенії поділилися своїм досвідом. Україну на цьому заході представляв Голова Правління Федерації органічного руху України Є. В. Милованов.

Варто відзначити, що уряд Мальти вирішив зробити острів Гозо привабливішим та екологічнішим. На згаданій конференції було оголошено про започаткування нового проекту Еко-Гозо – урядової концепції, яка визначає майбутній розвиток острова. Метою цього проекту є перетворення острова на екологічний рай у широкому сенсі – не лише навколишнього середовища, але й соціальної та економічної сфери.

Новий екопроект – шлях розвитку Гозо до підвищення інвестиційної привабливості острова, завдяки чому кожен отримає позитивні враження. Таким чином, у результаті впровадження екопроекту місцеве населення, туристи, інвестори отримають, зокрема, такі переваги:

  • високу якість життя;
  • менший вплив життєдіяльності суспільства на навколишнє середовище;
  • сприятливе природне та культурне навколишнє середовище;
  • створення нових робочих місць у сталих сферах виробництва;
  • заохочення більш якісних інвестицій;
  • підсилення індивідуальності та самобутності острова.

Проект Еко-Гозо гарантує позитивні зміни для підвищення іміджу острова у таких секторах, як сільське господарство, туризм, охорона навколишнього середовища та водних ресурсів, освіта, енергетика, утилізація сміття, дослідження, транспорт, культурна спадщина.

На виконання поставлених цілей парламент Мальти вніс у бюджет на 2010 р. 25 млн євро на розвиток проекту Еко-Гозо впродовж наступних 3 років. Перші 5 млн євро було виділено на поточний 2010 р. для підготовки впровадження екопроекту.

Міністр розвитку Гозо, пані Джованна Дебоно, та інші службовці міністерства – учасники проекту Еко-Гозо, співпрацюють з різними установами та громадськими організаціями, як наприклад, Асоціація туризму Гозо, Ділова палата Гозо. Представники відповідних організацій висловлюють свої пропозиції щодо заходів упровадження екопроекту.

Ця стратегія побудована таким чином, що повинна охопити всі аспекти життя мешканців Гозо, тому матиме позитивний вплив на кожного.


Надія Гарна


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 05-06 (08)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: