Органічний рух до ноосфери

Share on Facebook

У 2013 р. Україна та весь світ відзначають 150 років з дня народження В. І. Вернадського – засновника Української академії наук, видатного вченого, який, зокрема, розвинув учення про живу речовину. Оболонку Землі, що сформувалась під дією живої речовини, Вернадський вважав біосферою. 

 

17

Всебічно і глибоко розвинувши ідею біосфери, він представив світу новий погляд на діяльність людини, висловивши яскраву думку про сферу розуму, або ноосферу. Однак, не дивлячись на застереження і поради І. Овсінського, С. Подолинського, В. Вернадського, люди повсякчас вчаться на власних помилках, женучись за високим урожаєм, нехтуючи катастрофічним зниженням якості та безпечності продукції, труячи землю і часто забуваючи, що ця отрута повертається на наш стіл з харчами. Знадобились десятиліття, щоб найбільш свідомі селяни почали формувати справжню аграрну ноо- (розумну) сферу, розвиваючи органічне сільське господарство, йдучи «через терни до зірок», до забезпечення всіх нас не лише здоровою їжею, але вселяючи надію на збереження та покращення власної землі.

Усе впевненіше цей процес розвивається в країнах Євросоюзу. Але і в нашій державі офіційне сприйняття та навіть схвалення світогляду і практичних кроків органічного руху, нарешті, стають усе більш осяжними. Одним з вагомих підтверджень цьому є те, що у травні 2013 р., у рамках найбільшого загальнодержавного заходу в АПК України – XXV Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2013», уперше спільними зусиллями Міністерства аграрної політики та продовольства України, ТОВ «ПромФінІнвест-Груп» та Федерації органічного руху України організовується Міжнародна спеціалізована виставка «ORGANIC-2013» та дегустаційне шоу «СМАК ОРГАНІКУ». Кожен бажаючий відвідувач виставки – виробник чи споживач – може на практиці пересвідчитися, що вітчизняний органічний сектор міцніє. На сертифіковані органічні продукти можна не лише подивитись, але і придбати їх, скуштувати смачні страви, приготовані з них, відчути справжній органічний дух.


Давайте жити і святкувати в стилі ОРГАНІК! Читайте більше на сторінках журналу  "ORGANIC UA" 03-05 (27') 2013

 

З повагою,

Голова Правління Федерації органічного руху України

к.е.н. Є.В.Милованов

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: