Голівудські зірки: не лише талановиті актори, але і затяті захисники довкілля

Share on Facebook

 

Екологія – одна з найбільш гарячих тем сьогодення. Ми вже відчуваємо наслідки глобального потепління в повсякденному житті: зміни погоди, часті стихійні лиха й інші, на перший погляд непомітні, речі. Тому багато людей у всьому світі намагаються зробити хоча би прості кроки для порятунку навколишнього середовища.


03

А що багаті та успішні люди світу цього роблять, щоб допомогти нашій планеті? Запускають екологічні лінії модного одягу? Відновлюють ареал проживання зникаючих видів тварин? Фінансують очищення вод морів та океанів? Віддають прибуток від зйомок у фільмах на розвиток альтернативних джерел енергії? «ORGANIC UA» пропонує ще раз поглянути, які екологічні досягнення мають голівудські знаменитості, які проекти вони розвивають для побудови екологічно безпечного майбуття для нас та наших дітей і внуків.


КАМЕРОН ДІАЗ

Звичайна каліфорнійська дівчина, Камерон Діаз, прокинулася знаменитою після зйомок у фільмі «Всі шаленіють від Мері» (1998 р.). Пізніше знялась у величезній кількості блокбастерів: «Ангели Чарлі», «Відпустка за обміном», «Банди Нью-Йорка», «Бути Джоном Малковичем» тощо та озвучила принцесу Фіону з м/ф «Шрек назавжди».

Екодосягнення. Камерон Діаз однією з перших зірок стала на шлях екожиття, придбавши гібридний автомобіль «Toyota Prius». Тепер її авто менше забруднює повітря, коли акторка роз’їжджає по зйомках, до того ж вона купує квоти на викиди вуглецю. У 2007 р. разом із другом Альбертом Гором організувала серію грандіозних концертів «Жива Планета».

Чи знали ви? У 2009 р. Камерон Діаз знялась у власному фільмі «Врятувати світ» – короткометражці, у якій вона закликає американців більше дізнатися про навколишній світ. Акторка також є співавтором «Зеленої книги» – щоденного порадника, у якому розповідається про те, як врятувати планету за допомогою простих кроків.

 

ЛЕОНАРДО ДІКАПРІО

Карколомна кар’єра міжнародної мегазірки розпочалася дуже скромно – Леонардо ДіКапріо на початку своєї кар’єри грав роль привабливого негідника у серіалі «Проблеми росту» (1985-1992 рр.). Нині фільм «Титанік» з участю Леонардо – один з найпопулярніших та найкасовіших фільмів усіх часів та народів. У 2006 р. він знову перевершив самого себе, отримавши нагороду як найкращий актор відразу у двох фільмах: «Кривавий діамант» і «Відступники».

Екодосягнення. ДіКапріо їздить на гібридному авто та має встановлені на даху свого будинку сонячні батареї, що генерують «зелену» енергію. У 2007 р. Леонардо самостійно написав сценарій, спродюсував та випустив у світ документальний фільм «Одинадцята година». А також заснував фонд свого імені на підтримку екологічних проектів.

Чи знали ви? Будучи екологічно свідомим та прагнучи залишити власний слід в історії збереження планети, ДіКапріо відмовився від приватного літака та літає комерційними рейсами.

 

РЕЙЧЕЛ MАКАДАМС

Зірка канадської акторки засяяла у 2004 р. після появи на екранах романтичної мелодрами «Щоденник пам’яті». Пізніше знялась у таких хітових блокбастерах: «Погані дівчата», «Незвані гості» та «Шерлок Холмс».

Екодосягнення. Рейчел MакАдамс разом із друзями запустила екодружній веб-сайт «Green Is Sexy», який заохочує фанів переходити на «зелений» спосіб життя.

Чи знали ви? МакАдамс зовсім не матеріалістична дівчина: «Насправді я взагалі не женуся за матеріальними речами. Я більш схильна витратити гроші на навчання, смачну та корисну їжу в ресторані чи подорожі», – розповіла акторка в одному зі своїх інтерв’ю.

 

ТЕД ДЕНСОН

Тед Денсон – американський актор, відомий за виконання головних ролей у комедійних серіалах «Чірс» та «Беккер». Знімався у серіалах «Стримуй свій ентузіазм» та «Нудьгуючий до смерті», а також у драмі «Сутичка», комедіях «Троє чоловіків та немовля» та «Родичі». Озвучував Сема Мелона у серіалі «Сімпсони».

Екодосягнення. Тед Денсон став одним із перших на екологічний шлях. Він уже більше 20 років виступає за збереження світового океану та бореться з його забрудненням, підтримуючи різноманітні неприбуткові громадські організації.

Чи знали ви? Денсон заснував власну організацію «American Oceans Campaign», покликану боротися із забрудненням океану. У 2002 р. його компанія злилася з могутнішою організацією «Oceana».

 

АЛІСІЯ СІЛЬВЕРСТОУН

Алісія Сільверстоун виконала свою першу зоряну роль у 1993 р. у фільмі «Захоплення без взаємності». У той же час знімалась у кліпах гурту «Aerosmith». Друга зоряна роль Сільверстоун – роль Шер Хоровіц у фільмі «Нетямущі», яка стала найбільш знаковою для неї. Пізніше акторка знялась у таких фільмах, як «Бетмен і Робін», «Громобій», «Вампірші».

Екодосягнення. Сільверстоун мешкає в екологічному будинку в Лос-Анджелесі та має власну грядку, де вирощує органічні овочі. А ще Алісія Сільверстоун створила власну лінію натуральної косметики. Вона – вегетаріанка та автор книги «Королівська дієта».

Чи знали ви? Акторка активно захищає права тварин. Вона навіть має власний притулок для бездомних собак поряд зі своїм будинком.

 

ОРЛАНДО БЛУМ

Орландо Блум зіграв визначні ролі у найбільш касових фільмах останніх 10 років, зокрема «Володар кілець» та «Пірати Карибського моря».

Екодосягнення. Протягом кількох років Орландо Блум брав участь в екологічній кампанії «Global Green». Він також їздить на гібридному авто та встановив на даху свого будинку сонячні батареї.

Чи знали ви? У 2009 р. брав активну участь у кампанії зі збору коштів для постраждалих від масштабних пожеж австралійців «Австралія об’єднує». Актор також написав есе на екологічну тематику, яке ввійшло до книги «Антарктика – заклик до дії».

 

НАТАЛІ ПОРТМАН

Наталі Портман почала свою акторську кар’єру ще у юному віці, зігравши роль у фільмі «Професіонал». Пізніше вона грала королеву Амідалу у фантастичній сазі «Зіркові війни», яка й зробила її популярною.

Екодосягнення. Наталі Портман уже довгий час є вегетаріанкою та виступає на захист прав тварин. Вона також активно підтримує Фонд «Міжнародна допомога громадам», який допомагає бідним жінкам у всьому світі. У 2007 р. акторка подорожувала до Руанди разом із зоологом Джеком Ханна знімати документальний фільм про вимираючих горил.

Чи знали ви? У тому ж 2007 р. Наталі Портман випустила у світ власну лінію веганського взуття (виготовленого виключно із штучної шкіри, бавовни чи коноплі з імітацією натуральної шкіри) для мережі «Te Casan». Прибутки від продажу взуття було пожертвувано природоохоронним організаціям.

 

ВУДІ ХАРРЕЛЬСОН

Кінокар’єра Вуді Харрельсона розпочалась у 1982 р. з серіалу «Чірс», як і у Теда Денсона. Справжнє визнання отримав після виходу на екран фільму «Природжені вбивці» (1994 р.), де він зіграв роль серійного вбивці. Помітними також є його ролі у фільмах «Білі люди не стрибають» та «Ласкаво просимо в Zомбіленд». Разом з тим же Тедом Денсоном озвучував Вудро Бойда із серіалу «Сімпсони».

Екодосягнення. Вуді Харрельсон є переконаним веганом та енвайронменталістом. Навідріз відмовляється споживати м’ясо, субпродукти, напівфабрикати та фаст-фуд. У 2009 р. отримав почесний вчений ступінь Йоркського університету (Канада) за неоціненний внесок у захист навколишнього середовища і сталого розвитку. Крім того, вже майже 10 років актор веде власний екодружній веб-сайт «Voice Yourself».

Чи знали ви? У 1996 р. Харрельсон протестував проти вирубування древніх каліфорнійських мамонтових дерев лісозаготівельними компаніями, вибравшись на вершину висячого мосту «Золоті ворота», що у Сан-Франциско (США). Рух автотранспорту було перекрито більш ніж на 6 годин.

 

ХАЙДЕН ПАНЕТТ’ЄРІ

Зберегти групу підтримки – зберегти планету? Здається, що ця черлідер дійсно рятує світ. Зірка серіалу «Герої» та обличчя косметичної марки «Neutrogena» розпочала свою акторську кар’єру ще у віці 4 місяців і з того часу не сходить з екранів, виконуючи ролі у різноманітних серіалах, художніх фільмах та беручи участь у Діснеївських проектах. Зустрічалася з чемпіоном світу з боксу, нашим співвітчизником Володимиром Кличком.

Екодосягнення. Хайден Панетт’єрі – палка правозахисниця тварин. Брала активну участь у протестах проти полювання на китів та дельфінів. У 2008 р. зустрілася з послом Норвегії у США та вручила йому лист-протест, закликаючи Норвегію припинити китобійний промисел.

Чи знали ви? У 2007 р. акторка взяла участь в антикитобійній експедиції на судні «Sea Shepherd», аби протистояти групі японських рибалок, що полювали на дельфінів. Під час експедиції було знято документальний фільм з її участю.

 

ЕДРІАН ГРЕН’Є

Едріан Грен’є – універсальний солдат: чудово реалізував себе як актор, режисер та музикант (група «Kid Friendly»). Відомий завдяки ролі молодого перспективного актора у серіалі «Красені». Знявся у таких фільмах: «Диявол носить «Prada», «Штучний розум», «Війна Харта». Згідно з рейтингом «Victoria’s Secret» має найсексуальніші очі в американському кінематографі.

Екодосягнення. Незважаючи на свою зірковість, у повсякденному житті Едріан Грен’є – звичайна проста людина, яка дбає про довкілля. На каналі «Planet Green» він веде програму «Alter Eco show», у якій демонструє, які прості кроки кожна людина може зробити назустріч збереженню природи. До того ж його будинок у Брукліні обладнано сонячними панелями та іншими елементами «зеленої» енергетики, а старі джинси слугують як теплоізоляційний матеріал.

Чи знали ви? Едріан Грен’є одного разу намагався навчити Періс Хілтон правил «зеленого» життя. Здається нам, що поки його старання марні!

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 01-02 (22)' 2012

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: