Агрохімікати викликають рак молочної залози

Share on Facebook

агрохімікати, рак молочної залози

Рак молочної залози посідає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок. У світі щороку реєструється понад 650 тис. випадків захворювання на рак молочної залози. В Україні статистика теж невтішна – понад 16 тис. жінок щороку. Ймовірність виникнення раку збільшується з віком, у групі ризику опиняються жінки віком після 40 років. У чоловіків рак грудної залози спостерігається дуже рідко.

 

Уперше залежність між сільським господарством та раком молочної залози почали досліджувати вчені Джим Броф та Маргарет Кейс із Віндсорського університету (Канада).

Пан Броф ділиться спогадами, що вони почали дослідження з пошуку груп людей з ризиком виникнення раку молочної залози відповідно до роду їх занять. Очікували, що переважну більшість людей становитимуть чоловіки, які працюють в індустріальних комплексах. «Яким же було наше здивування, коли за результатами ми отримали найбільшу групу з жінок, діяльність яких тим чи іншим чином була пов’язана з сільським господарством», – пояснює вчений.

«На жаль, нині існує обмежена кількість досліджень впливу зайнятості у фермерських господарствах на здоров’я жінок, – стверджує Джим. – Історично склалося, що дослідники не розглядали жінок як прямих працівників сільського господарства, тому й не враховували їхню схильність до різних ризиків виникнення хвороб».

Після того, як дослідники відкрили суспільству прямий зв’язок між розвитком раку молочної залози та працею у сфері сільського господарства, Броф та Кейс провели інше дослідження, у ході якого вони опитали 567 жінок, хворих на рак молочної залози, і знову було встановлено зв’язок із роботою в аграрному секторі.

«Ми також помітили, що якщо ці жінки почали свою діяльність у сільському господарстві, а потім змінили сферу роботи на медицину чи автопромисловість, їхні захворювання залишались на тому ж етапі чи погіршувались», – доповідають учені.

Дослідники встановили, що всі опитані жінки з хворобою раку молочної залози розпочали працювати у фермерських господарствах ще з дитинства. «Цього і слід було очікувати, – говорить пан Броф. – Діти зростають на фермі, у віці 9, 10, 11 років починають допомагати по господарству мамі й татові».

Ці результати призвели до більш глибоких досліджень. Пан Броф стверджує, що деякі пестициди та інші агрохімікати, які використовували на фермах у Онтаріо, однозначно або викликають розвиток раку, або імітують гормони естрогену.

Хімічні речовини, які імітують естроген, дуже сильно діють на людей у групі ризику виникнення раку, а також мають негативний вплив на серцево-судинну систему.

 

www.linkedin.com

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 07-08 (09)' 2010

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: