Тепер ще й ГМ-соя із вмістом Омега-3?!

Share on Facebook

 

Кожен знає, що жирні кислоти Омега-3, які містяться у жирній океанічній рибі, дуже корисні для здоров’я. Але ще відомо, що світові запаси риби щороку зменшуються.


гм-соя

Якщо кожен з нас споживатиме рекомендовану кількість риби, результат буде катастрофічним для дикої природи. Існує також занепокоєння, що споживання великої кількості риби певного виду може призвести до отруєння організму ртуттю чи іншими важкими металами. Інші джерела Омега-3, як наприклад льон, не повністю забезпечують потреби організму та погано перетравлюються.

Посилаючись на необхідність вирішення цих проблем, компанія «Монсанто» розробила новий штам ГМ-сої, яка тепер міститиме і жирні кислоти Омега-3. Представники компанії стверджують, що ГМ (Омега) соя не лише позитивно впливатиме на стан здоров’я людини, але ще і стабілізуватиме популяцію океанічної риби. На відміну від інших рослин, що містять Омега-3, нова ГМ-соя нібито буде краще перетравлюватись і засвоюватись організмом.

Компанія має далекоглядні плани, проте її аргументи не вселяють оптимізму. Обіцянка зберегти дикі популяції риби такі ж неймовірні, як і твердження, що ГМ-продукція врятує світ від голоду. ФАО повідомляє, що продовольча криза є результатом поточних чи минулих громадянських конфліктів та війн. ГМ-соя також не вирішить і проблем зникнення деяких видів риби, адже це є результатом не лише надмірного споживання. Ключову роль тут має забруднення океану, зміна клімату, втрата ареалу проживання та відсутність дієвого місцевого та міжнародного законодавства.

Складно повірити у чудодійність ГМ (Омега) сої, коли міжнародна спільнота підтримує ГМО та вважає їх безпечними та еквівалентними з немодифікованими рослинами, в той час як проведені дослідження стверджують абсолютно протилежне. А відсутність вибору та адекватного маркування продуктів підштовхує до думки, що такій ГМ-сої у будь-якому разі не місце на нашій тарілці.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Коментарі (1)
1Середа, 03 серпня 2011, 18:23
Стас
В США и Канаде раньше всех на практике увидели, что ГМО несет благо только хозяевам транснациональных копораций.
Все здравомыслящие люди во всем мире выбирают органик!

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: