Шкідливу для здоров’я побутову хімію можна легко замінити

Share on Facebook

 

Засоби побутової хімії міцно ввійшли в наше життя, нині без них уже складно обійтися. Всі ці помічники істотно полегшують життя домогосподарок, але при цьому завдають шкоди здоров'ю.


миючі засобиЗасоби для чищення плити

 

Містять феноли й крезоли, які впливають на функціональний стан нирок, печінки, шлунку, також можуть викликати головні болі й запаморочення.

Альтернатива: біла глина.

Кондиціонери для білизни

Приємного запаху одягу та білизні надають численні віддушки й ароматизатори. Це бомба вповільненої дії для алергіків й астматиків.

Альтернатива: натуральні ароматичні олії.

Мийні засоби для посуду

У таких засобах міститься велика кількість шкідливих ПАР (поверхнево-активні речовини), які неможливо змити з посуду при звичайному полосканні прохолодною водою. Більшість із цих речовин не розпадаються й накопичуються в різних органах та тканинах організму.

Альтернатива: мильний розчин з харчовою содою.

Відбілювачі

Основа цих засобів - гіпохлорид натрію. Ця речовина щільно осідає у волокнах тканин одягу й білизни і надзвичайно їдка. Якщо сушити вибілену білизну в маленькому, погано провітрюваному приміщенні, можна отруїтися парами. Випари хлору можуть викликати подразнення легенів, що особливо небезпечно для людей, які страждають алергією, астмою, емфіземою, і дітей.

Альтернатива: кальцинована сода.

Поліролі

Сяючий блиск на відполірованих меблях створюється за допомогою нітробензолу. Це токсична речовина, що усмоктується через шкіру, чинить негативний вплив на центральну нервову систему, порушує обмін речовин, викликає захворювання печінки й окисляє гемоглобін крові.

Альтернатива: серветки з іонами срібла.

Засоби для чищення килимів

Вони містять у своєму складі перхлоретилен, що є сильним канцерогеном. При частому використанні може викликати переродження здорових клітин у ракові.

Альтернатива: кукурудзяний крохмаль (майцена).

Склоочисники

Нашатирний спирт, що часто входить до складу таких рідин, здатний викликати головні болі й подразнення очей, дихальних шляхів. А інший компонент - ізопропанол - отрута, що викликає різні ураження багатьох органів.

Альтернатива: лимонний сік.

Пральні порошки

Найбільша їх небезпека - ПАР. Що краще порошок відпирає й активніше піниться, то більше в ньому цих речовин. Кількість ПАР має бути зазначена на етикетці й не перевищувати 5%. Ці речовини адсорбуються на поверхні тканини, а видалити їх украй складно. Зате вони легко проникають крізь пори шкіри й подорожують по організму з током крові. А при завантаженні порошку в контейнер ми вдихаємо його часточки, і шкідливі агенти попадають у легені. Далі ПАР накопичуються на клітинних мембранах, покриваючи їх тонким шаром, і поступово порушують найважливіші біохімічні процеси та цілісність самої клітини. Як наслідок - порушенням імунітету, розвитком алергії, ураження  мозку, печінки, нирок, легенів, порушення передачі нервових імпульсів у ЦНС.

Альтернатива: мильні горіхи.

Засоби для чищення

Всі популярні засоби чищення сантехніки створені на основі сполук хлору. У багатьох країнах замість хлору в побуті давно використовують органічні кислоти, оскільки хлор має подразнюючу дію на слизові оболонки очей, дихальних шляхів, може викликати кашель, ядуха. Більше того, регулярний контакт із парами хлору може провокувати виникнення захворювань серцево-судинної системи, гіпертонію, атеросклероз, анемію, а також проблеми з волоссям і навіть підвищує ризик захворювання раком.

Альтернатива: бура, кавова гуща, розрізана сира картоплина, порошок гірчиці.

Коментарі (1)
1Середа, 27 лютого 2013, 16:00
1121
Ребята, вы что.
Не делайте того, что тут написано. Автор - писатель, который не удосужился даже толком разобраться в вопросе(как пример - попробуйте постирать содой, посмотрите что получится, да можно стирать содой, но вот только это не "кальцинована сода").
Про ПАВ я вообще молчу. Вода это тоже ПАВ, для справки. ПАВ - группа веществ скорее по физическим свойствам, нежиле по химическому составу.
И так по всем пунктам. Либо работать не будет, либо работать не будет, другого не дано.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: