У Німеччині виявили нове джерело небезпечної кишкової інфекції

Share on Facebook

 

18 червня у воді струмка Ерленбах у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) виявлено високопатогенну паличку E.coli того типу, який викликав хвилю кишкових захворювань в Німеччині.


кишкова інфекція

Струмок протікає неподалік від фермерського господарства, на листовому салаті з якого раніше також були виявлені бактерії E.coli, повідомляє ТСН. 

За даними гессенської влади, води зі струмка не потрапляють у водопровідну мережу. "Тому небезпеки зараження питної води не існує", - заявила 18 червня офіційний представник міністерства із соціальних питань Гессена. 

За її словами, яким чином бактерії потрапили в струмок, поки не відомо. Оскільки проби води були взяті неподалік від каналізаційної очисної станції, то не можна виключити, що інфекція потрапила у воду саме звідти.

Наразі триває аналіз інших взятих зі струмка проб води, повідомив представник гессенського міністерства охорони навколишнього середовища. Водночас, результати лабораторних аналізів, що з'явилися напередодні, підтвердили факт передачі небезпечної палички E.coli від людини людині через їжу. 

Співробітниця однієї з банкетних служб кілька тижнів тому заразила відвідувачів вечірки, на якій вона працювала. Через деякий час після заходу захворіла не тільки вона, але і 20 з 65 гостей. Проте німецька приладобудівна компанія Analytik Jena розробила апарат, який дозволяє протягом двох годин визначати наявність палички E.coli на продуктах харчування. 

За словами голови фірми Клауса Беркі, подібний "експрес-тест" розробила команда з п'яти співробітників усього за 14 днів. Тепер його можуть використовувати для проведення аналізів лабораторії. Придатний він і для тестів у домашніх умовах або супермаркетах. Відзначимо, що 85% німців знову почали вживати в їжу сирі овочі, зокрема листовий салат, огірки та помідори в сирому вигляді. 

За останніми даними, в результаті зараження кишковою паличкою E.coli в Німеччині померли щанайменше 38 людей. В цілому з початку травня було інфіковано 2610 людей, у 798 з них інфекція викликала важке ускладнення - гемолітико-уремічний синдром (ГУС).

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: