Японія: фермери з Фукусіми у розпачі

Share on Facebook

 

Жахливий землетрус порушив спокійне життя японців, а зараз вони ще й потерпають від радіоактивного забруднення. Японія вже втратила величезні площі сільськогосподарських угідь внаслідок цунамі.


Японія, фукусіма

А тепер ще й до цього горя додалося те, що атомна електростанція Фукусіми продовжує руйнувати життя місцевих фермерів.

24 березня 2011 р. трапилася чергова трагедія внаслідок радіаційної катастрофи, що й досі триває в Японії. 64-річний фермер повісився у власному помешканні, що у префектурі Фукусіма, залишивши останній запис у своєму щоденнику: «Я більше не можу терпіти! Скільки це буде продовжуватися? Що буде з нами далі? Фермери дуже стурбовані. Я не хочу більше таких жертв, як мій батько!».

Інцидент пов’язують із забороною уряду Японії продавати та споживати овочі, вирощені у префектурі Фукусіма, в результаті аварії на АЕС.

Фермер був дуже збентежений з приводу землетрусу та цунамі, проте був повний сил, щоб почати відвантажувати вирощену капусту. Родина з болем у серці говорить, що саме рослини вбили його.

Хоча стихія зруйнувала будинок фермера та складські приміщення, усі посіви (7 500 качанів капусти) залишилися цілими. Вони пройшли перевірку якості продукції та були готові до збору врожаю.

Цей фермер перейшов на органічне виробництво більше 30 років тому та щоденно наполегливо працював над поліпшенням ґрунту та якості продукції. Більше 10 років він витратив на вирощування капусти, досягнувши найвищої якості кінцевого продукту в регіоні. Свою продукцію фермер збував місцевим початковим школам. Він пишався безпекою своїх овочів і часто говорив: «Я маю докладати особливих зусиль та бути достатньо уважним до землі, адже мою продукцію їдять діти».

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 05-06 (17)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: