Жахи кухні російської армії

Share on Facebook

 

Інтерфакс-Russia.ru - Слова майора з Примор'я, що розповів у інтернеті про те, що в його частині солдатам під виглядом тушонки давали корм для собак, підтвердила прокурорська перевірка.

воєнна кухняСкарги президентові

Днями "Інтерфакс-Russia.ru розповів про майора внутрішніх військ з Примор'я, який оголосив війну" армійському бєспрєдєлу ", розмістивши 9 травня в інтернеті звернення до президента Росії, прем'єр-міністру Володимиру Путіну, головкому Внутрішніх військ МВС РФ Микола Рогожкін і голови МВС РФ Рашиду Нургалієву з сенсаційними і жахливими фактами.

За словами майора, в частині, де він служив, творилося справжнє беззаконня."Військовослужбовці за призовом та військовослужбовці за контрактом годувалися кормом для худоби, для собак." Білка і стрілка "була наклеєна етикетка" на яловичину вищого сорту ", і дана яловичина подавалася особовому складу", - стверджує Ігор Матвєєв .

Заявив він і про те, що в частині абсолютно не дотримувалися вимог безпеки.Там нібито довгий час без будь-якого дозволу жили 18 гастарбайтерів з Китаю, а будь-який автомобіль, в тому числі таксі, може в'їхати на територію частини без жодного догляду.

Користувачів інтернету ці визнання байдужими не залишили, так само як і військову прокуратуру, і керівництво внутрішніх військ МВС. Вони того ж дня почали перевіряти факти, викладені офіцером. Щоправда, тепер вже колишнім. Через кілька днів після появи ролика його звільнили у запас з формулюванням "за систематичне порушення військової дисципліни".

У МВС заявили, що Ігор Матвєєв завжди був "аматором" поскаржитися на заворушення в армії, але його заяви завжди були безпідставними. "За його заяв проводилися службові і прокурорські перевірки, за якими винесено постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за відсутністю події злочину", - сказав "Інтерфаксу-АВН" начальник прес-служби Внутрішніх військ МВС РФ Василь Панченков.

Службова характеристика майора Ігоря Матвєєва теж говорила не на його користь: за словами співрозмовника "Інтерфаксу-АВН", він систематично порушував військову дисципліну і порядок проходження служби, піддавався дисциплінарним стягненням, двічі був судимий. У 2004 році військовий суд засудив його на рік позбавлення волі умовно, а в 2008 році за злочин оштрафували його на 15 тис. руб.

Представник прес-служби Внутрішніх військ МВС РФ припустив, що Матвєєв записав відеозвернення, бо знав, що йому загрожує звільнення і просто хотів привернути до себе увагу. "У серпні 2011 року у нього закінчувався контракт про проходження служби, і продовжувати його не планувалося", - зазначив Панченков.

Правозахисники, навпаки, вважають Ігоря Матвєєва давнім і принциповим борцем за справедливість. Як з'ясувалося, прокуратура теж не поспішає спростовувати інформацію, якою вирішив поділитися з громадськістю і першими особами держави колишній майор.

Ситний м'ясний обід ...

23 травня стало відомо про те, що в ході прокурорської перевірки військової частини, де служив майор Матвєєв, вдалося виявити розкрадання консервів з продовольчого складу на суму 1 млн рублів.

Військова прокуратура Східного військового округу повідомила, що, за версією слідства, консерви викрав начальник продовольчого складу військової частини."За даними військової прокуратури Спаськ-Далекого гарнізону, він (начпрод - ІФ) підозрюється в розкраданні зі складу продовольства на суму понад 1 млн рублів, у тому числі консервів" Яловичина у власному соку ".

За даними слідства, для приховування нестачі етикетки були переклеєні на банки консервів з кормом для собак. "Матеріали прокурорської перевірки направлені у військовий слідчий відділ у Спаськ-Далекому гарнізону для порушення кримінальної справи"

У свою чергу військовий слідчий відділ комітету РФ в Спаськ-Далекому гарнізону почав дослідчу перевірку і вже зробив перші висновки. "У ході ревізії встановлено відсутність будь-яких оправдовуючих документів на видачу більше 3,5 тонн м'ясних консервів, 500 кілограмів мороженого м'яса, а також рибних консервів, згущеного молока і печива загальною вартістю понад 1 мільйон рублів", - повідомила прес-служба Головного військового слідчого управління СК РФ.

"Поряд з встановленням осіб, винних у незаконній видачі продуктів, перевіряється розміщена в мережі Інтернет інформація про те, що при організації харчування військовослужбовців даної військової частини мали місце випадки підміни тушонки консервами, призначеними для корму тварин".

"За результатами перевірки буде прийнято процесуальне рішення", - заявила прес-служба.

Раніше начальник прес-служби ВВ МВС РФ Василь Панченков, коментуючи цю ситуацію, розповів, що м'ясні консерви внутрішні війська закуповують для службових собак, вони зберігаються на складах і на солдатський стіл потрапити не можуть. Судячи з усього, дуже навіть можуть.

Також перевірки, проведені раніше військовою прокуратурою Уссурійського гарнізону в частині, де служив Матвєєв, підтвердили, що там незаконно жили іноземні громадяни і велися будівельні роботи.

Правда, Матвєєв в даний час, швидше за все, не потирає руки, передчуваючи відновлення справедливості - проти нього самого 23 травня порушили кримінальну справу.

Кримінальну справу і нові заяви "правдоруба"

Через що майор Матвєєв сам став фігурантом кримінальної справи? Про це розповіли в МВС. "Проти майора І. Матвєєва військово-слідчі органи порушили кримінальну справу за перевищення посадових повноважень із застосуванням насильства (п." а "ч 3 ст 286 КК РФ ..)", - повідомив 23 травня агентству" Інтерфакс - Далекий Схід "начальник прес-служби Східного регіонального командування ВВ МВС РФ Олексій Боровицький.

За його словами, Матвєєва підозрюють у тому, що в лютому цього року він побив одного з прапорщиків та чергового на КПП частини. Сам майор свою причетність до інкримінованих йому фактів повністю заперечує. Він упевнений, що це помста "системи" за його викривальне відеозвернення.

Більш того, Матвєєв заявив, що має намір домогтися скасування наказу про своє звільнення. "Я маю намір оскаржити в суді рішення про моє звільнення Мене звільнили незаконно, я не був присутній на комісії, у них не було підстави для мого звільнення", - заявив він агентству "Інтерфакс-Далекий Схід".

Він додав, що крім "консервів та заробітчан" може назвати ще кілька фактів, про які повинні знати слідчі і суспільство. "Наприклад, у частинах Далекого Сходу, у тому числі в моїй, ведеться масштабне будівництво. Будівництво це добре, але просто за ті гроші, які виділені, можна провести ще вісім таких будівництв, -. Повідомив агентству майор-" правдоруб "-. Очевидно, мова йде про відкати, і я знаю, хто їх отримує ".

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: