Сміттєзвалища в Росії можна порівняти за площею з державою Люксембург

Share on Facebook

 

Очистити Росію від сміття можна за рахунок скасування ліцензій на переробку виробничих і побутових відходів.


Cміттєзвалища Росії

Про це в інтерв'ю РБК-ТВ повідомив генеральний директор компанії «Еко-система» Андрій Якимчук. Над проблемою, як зробити переробку побутових відходів прибутковою справою, будуть сьогодні думати учасники конференції в Москві.
Росія - сміттєва країна. У нас звалища та полігони, на яких складуються промислові та побутові відходи, які займають 2,5 тис. кв. км. Це можна порівняти за площею з державою Люксембург. За даними Генпрокуратури, в країні утилізується лише 30% сміття. Оцінка експертів ще песимістичніша - не більше 5%. Відходоперероблююча індустрія як така в Росії відсутня. Жалюгідна ситуація - відлуння минулого, говорять аналітики.
«На відміну від решти комунального сектора в управління відходів виробничих і споживчих у нас не інвестувалося близько 30 років. Тобто з часу радянського періоду. І звичайно, за цей час вся структура була знищена. При цьому держава не вважала за необхідне мінімізувати відходи », - говорить Якимчук Андрій.
Сьогодні плата за складування відходів надзвичайно мала, а преференцій за організацію їх переробки немає. Ще один бар'єр - бюрократичний апарат. На отримання ліцензії на переробку відходів підприємці витрачають до півтора року. Одним махом проблему не вирішити, вважають фахівці. Потрібна довгострокова держполітика в цій сфері.«Припустимо, протягом десяти років обсяг депонованих відходів на полігонах несортованих повинен бути скорочений на 40%. І тоді підприємці, зрозумівши, що це стимул, що там є чим займатися, почнуть туди вкладати гроші », - каже пан Якимчук.
Тим часом держава вирішила діяти за принципом «не хочеш - змусимо». Влада розглядає можливість законодавчо зобов'язати будівельні компанії, що виконують держзамовлення, використовувати при роботі 10% вторсировини. Експерти впевнені, такий закон працювати не буде. Зараз необхідно не заганяти бізнес в кут, йому а допомогти. Зокрема, доопрацювати правову базу, щоб переробні підприємства могли отримувати від місцевої влади субсидії. Якщо сміття стане вигідним, відходи будуть використовуватися повністю.


http://www.rbcdaily.ru


Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: