Природа тримає оборону проти ГМО

Share on Facebook

 

Новий звіт громадської організації «GM Freeze» щодо поширення бур’янів, стійких до гербіцидів, спонукає фермерів усього світу взяти вирішення цієї проблеми у свої руки, якщо вчені та урядовці не здатні на це.


ГМ-кукурудза, гм-соя

Без таких дій бур’яни, толерантні до ГМ-гербіцидів, буде повністю замінено невразливими аналогами. Згаданий звіт охоплює проблему різкого поширення стійких бур’янів, яка змушує фермерів у всьому світі залежати від одного гербіциду (Монсантівського Раундапу). Надмірне використання найбільш продаваного продукту компанії «Монсанто» на монокультурах без застосування оранки створило ідеальні умови для швидкого поширення бур’янів та вироблення «імунітету» до цих гербіцидів.

Випадки розповсюдження стійких до гербіцидів бур’янів зафіксовано у різних країнах світу – Johnsongrass у Аргентині, Horseweed (дрібнопелюстник канадський) та Palmer amaranth (щириця) у США. Зафіксовано, що саме ці види бур’янів є стійкими до Раундапу та забруднюють сотні гектарів, де вирощували ГМ-сою. Фермери намагаються боротися з цими бур’янами за допомогою коктейлю з різних гербіцидів, які використовують в Аргентині для аерозрошення. Така практика має шкідливий вплив на здоров’я місцевого населення, оскільки гербіцид розпилюється і на навколишні села та інші неуражені поля.

У звіті повідомляється, що проблема бур’янів, стійких до двох та більше гербіцидів, у т. ч. Раундапу, залишається актуальною для посівів ГМ-сої та ГМ-кукурудзи. Ефект використання різних гербіцидів, суміші гербіцидів або застосування прикореневих гербіцидів є обмеженим для подолання нового покоління бур’янів, оскільки воно пригнічується стійким до гербіцидів поколінням бур’янів.

Складність планування боротьби з бур’янами на всіх культурах зростає, тому що зростає і стійкість до гербіцидів серед бур’янів. Дуже швидко збільшуються і витрати на боротьбу з бур’янами. До того ж немає жодної перспективи у найближчі 5-10 років для розробки нового безпечного ефективного гербіциду на заміну Раундапу або іншим продуктам, які викликають подібну залежність.

Учені закликають використовувати більш продуктивні агроекологічні методи для боротьби з бур’янами, як наприклад: застосування сівозміни, пару, мульчування та інші агротехнічні органічні методи.

У висновку зазначимо, що система боротьби з бур’янами та висівання монокультур, створена для ГМ-культур, ігнорує перелічені вище принципи органічного виробництва, незважаючи на те, що фермери, які висівають монокультури та застосовують інтенсивні методи виробництва, мають ризик отримати набагато більше проблем, ніж поширення стійких до гербіцидів бур’янів.

 

www.organic-market.info


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04 (07)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: