Скандал з діоксином знову охопив Німеччину

Share on Facebook

 

skandal-z-dioksynom-znovu-ohopyv-nimechchynu

21-30 січня 2011 р. у Німеччині пройшла одна з найбільших ярмарок продовольства сільського господарства та садівництва «Міжнародний зелений тиждень», добре відоме серед українських аграріїв. Органічні продукти на знаменитій берлінській виставці мали неабиякий успіх, не в останню чергу, на тлі скандалу з діоксином, який підірвав довіру до конвенційного виробництва.

Саме скандал із токсичним діоксином, який знайшли у кормі для тварин, може бути однією з причин збільшення обсягів продажу органічної продукції з початку цього року. Споживачі швидко без вагань перейшли на дещо дорожчі органічні продукти.

Спеціалісти cтверджують, що цей скандал надав ідеальну можливість дізнатися всю правду про «низькі» ціни на конвенційні продукти. Насправді ж, такі продукти мали б набагато вищу ціну, якби до її складу включили податки на забруднення природи, деградацію грунтів, нанесення шкоди здоров’ю людей тощо.

Про діоксиновий скандал заговорили одразу після новорічних свят, коли Міністерство сільського господарства Німеччини офіційно оприлюднило факт забруднення отруйним діоксином 3 тис. тонн кормів для тварин. Декількома днями раніше наявність діоксину в яйцях та курятині, що з’явилися на прилавках магазинів кількох земель Німеччини, виявили проведені аналізи. Говорять, причиною забруднення стали корми для тварин, забруднені промисловими жирами.

Домішку, тобто жир, який додають до корму для забезпечення додаткової енергії тварин, компанія «Harles and Jentzsch» з Гамбургу безпосередньо реалізовувала 25 виробникам кормів, що означає щонайменше 150 тис. тонн готових кормів можуть бути забруднені діоксином.

У ході скандалу продукцію більш ніж 1 000 птахоферм з усієї Німеччини було вилучено з продажу, а вже в перші дні було забито понад 8 000 курей.

«Нині існує нагальна гостра необхідність запровадження більш суворих заходів покарання порушників закону, тим паче коли це стосується правил виробництва продовольчої продукції та кормів для тварин, – говорить міністр сільського господарства німецької землі Тюрингія. – Змусити таких «шарлатанів» діяти в рамках закону зможуть лише суворі санкції».

Нагадаємо, що нині злочинцям, які використовують шкідливі або заборонені речовини у виробництві харчових продуктів для людей чи кормів для тварин, загрожує покарання у вигляді штрафу чи позбавлення волі до 3-х років.

Скандал з діоксином сягнув і Нідерландів, де повідомили про виявлення перших 136 тис. забруднених яєць, доставлених з Німеччини на початку грудня минулого року.

А тим часом Південна Корея, Китай, Словаччина, Молдова і Росія вже ввели заборону на реалізацію деякої тваринницької продукції, імпортованої з Німеччини, з метою захисту своїх споживачів від отруєння потенційно небезпечними продуктами, тоді як представники влади Великої Британії, Данії, Чехії та Польщі, слідом за Нідерландами, а також інших країн по всьому світу прискіпливо вивчають, чи не містять продукти тваринництва, імпортовані з Німеччини, небезпечного діоксину.

Держкомветмедицини України повідомив про посилення контролю продуктів тваринного походження і кормів, які імпортуються з Німеччини, у зв’язку із зараженням м’яса і яєць птиці діоксином. Відтепер уся німецька продукція птахівництва, свинарства, а також корм для тварин повинні мати додаткові супровідні сертифікати, де будуть вказані результати дослідження на діоксин. За словами експертів, це краща гарантія того, що заражені продукти не потраплять на стіл українців.

За даними Міністерства сільського господарства Німеччини сліди діоксину були вже знайдені й на свинофермах у Нижній Саксонії, де свиней годували готовими кормами, попередньо збагачуючи їх жирами, які постачала сумнозвісна компанія «Harles and Jentzsch».

Компанію підозрюють у тому, що технічні жирні кислоти додавали до кормів цілком свідомо, наближаючи концентрацію діоксину до гранично допустимої. Ця фірма вже подала заяву про банкрутство.

Захисники прав споживачів радять не купувати яйця та м’ясо птиці з великих промислових ферм, а ради власної безпеки краще звернути увагу на аналогічну продукцію з сертифікованих органічних ферм.

Нагадаємо, що подібний скандал з діоксином мав місце в Німеччині менше року тому, про що ми писали в № 05-06 (08)’2010 «ORGANIC UA».

  

Надія Гарна


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (14)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: