Обсяги продажу органіку досягли рекорду

Share on Facebook

 

rist-ekonomichnyx-pokaznykiv

Глобальний ринок органічних продуктів та напоїв поступово оговтується від економічного спаду.

 За попередніми підрахунками доходи від продажу органічних продуктів у 2010 р. сягають 60 млрд дол. США. Хоча темпи зростання дещо сповільнилися порівняно з минулим роком, доходи збільшились утричі.

У своєму звіті компанія «Organic Monitor» відзначила, що найбільше постраждав від економічної кризи органічний ринок ЄС: більшість роздрібних мереж була змушена раціоналізувати асортимент органічних продуктів на полицях магазинів, оскільки купівельна спроможність покупців знизилась.

Органічний ринок Північної Америки продовжує демонструвати здоровий ріст. У 2010 р. обсяг цього ринку перевершив європейський. Хоча у США зафіксовано високий ріст кількості органічних господарств, ще й досі попит на органічні продукти перевищує пропозицію. Щоб подолати дефіцит, органічні продукти імпортують із різних куточків світу. Найбільшим постачальником органічних фруктів, овочів, м’яса, горіхів стали виробники з Латинської Америки.

Зростання органічного ринку зафіксовано і в інших регіонах, особливо в Азії та Латинській Америці. Рушійною силою тут є зростання споживчої активності та розширення дистриб’юторських мереж. Хоча частка продажів у Азії, Австралії та Латинській Америці зростає, основна частина доходів залишається в Європі та Північній Америці. В Україні, не дивлячись на більш ніж скромні для найбільшої європейської країни показники в 4,8 млн євро споживання, відмічається, за даними Федерації органічного руху України, чергове подвоєння результату порівняно з 2009 р.

 

www.triplepundit.com
Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (14)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: