Поради як визначити шкідлива чи ні зубна паста

Share on Facebook

 

toothpaste

По-перше, виробник зобов'язаний вказувати склад пасти на тюбику. Обов'язково на тюбику, а не просто на коробці. Якщо на тюбику склад не вказується, то виробнику, напевно, є що приховувати. Будь-якій людині потрібно намагатися дізнатися правду про склад того продукту, яким вона користується. Ну наприклад, що таке в зубній пасті триклозан або сорбітол, а що таке лаурилсульфат натрію? Особисто мені це було цікаво і на ці питання я, для себе, відповів. Можу поділитися. 

Що таке триклозан? Чув багато хто. Це навіть рекламують. А насправді триклозан - це антибіотик. Антибіотик, який в роті «бореться» з шкідливими бактеріями. Але ми знаємо, що наш рот має мікрофлору і там обов'язково повинна бути окрім «умовно» шкідливої ще і «умовно» корисна мікрофлора. Правильніше, навіть скажімо так - що б не було мікрофлори шкідливої, в роті повинна бути мікрофлора корисна. Але ось антибіотик триклозан, будучи антибіотиком синтетичним, не розбирається яка це мікрофлора корисна чи шкідлива, йому все одно - він синтетичний. Він «вимітає» все. Начебто порядок, але патогенні (умовно шкідливі) бактерії ростуть швидше ніж корисні і нічим не стримувані вони наводять в роті повний дизбактеріоз. Виходить, чим частіше і більше ми використовуємо зубну пасту з триклозаном, тим менше в роті стає нормальної, корисної флори.

Є ще один інгредієнт у складі різноманітних зубних паст (я навіть зустрічав його в дитячих варіантах) - це лаурилсульфат натрію. 
Додецилсульфат натрію (дуже небезпечний!) (Додецилсульфат натрію - SLS). 
Ніхто не робить реклами цього інгредієнта і на те є вагомі підстави. 

Що про нього пише виробник - піноутворювач. Призначення - створення піни, що забезпечує за рахунок лопання бульбашок міні ефект «вибухової хвилі», яка розщеплює частинки нальоту. 
Насправді - це дешеве миючий засіб, що отримується з кокосового масла шляхом синтезу. Широко використовується в косметичних очищувачах, шампунях, гелях для ванн і душу, піноутворювачах для ванн і т.п. В останні 10 років виробники зубних паст стали інтенсивно використовувати цей абсолютно дешевий, хімічний інгредієнт. Мабуть це найнебезпечніший інгредієнт у препаратах для догляду за волоссям і шкірою. 

Нещодавні дослідження в Медичному Коледжі Університету штату Джорджія показали, що SLS проникає в очі, в мозок, в серце, печінку і т.д. і затримується там, виводиться дуже важко. Це особливо небезпечно для дітей, у тканинах яких він накопичується у великих концентраціях. Ці дослідження показують також, що SLS змінює білковий склад клітин очей дітей (самий ніжний і рухливий білок).Затримує нормальний розвиток цих дітей, викликає катаракту (за останні кілька років катаракта значно помолодшала). SLS очищає шляхом окислення, залишаючи дратівливу плівку на шкірі тіла і волоссі. Може сприяти випаданню волосся, появі лупи, діючи на цибулини волосинок. Волосся висушується, стає ламким і січеться на кінцях. 


Інша проблема: SLS реагує з багатьма інгредієнтами косметичних препаратів, утворюючи нітросаміни (нітрати). Ці нітрати потрапляють в кров у великій кількості при користуванні шампунями і гелями, прийняття ванн і застосуванні очисників. 
Багато фірм часто маскують свої продукти з SLS під натуральні, указуючи "отримано з кокосових горіхів". 

Лорет сульфат натрію (Натрію сульфат Laureth - SLES). 
Інгредієнт, аналогічний за властивостями SLS. Інгредієнт № 1 в очищувачах і шампунях. Він дуже дешевий і згущується при додаванні солі. Утворює багато піни і дає ілюзію, що він густий, концентрований і дорогий. SLES реагує з іншими інгредієнтами і утворює крім нітратів ще й діоксини. 

Виробник же зубних паст додає SLS або SLES в продукт для піноутворення. Це абсолютно дешевий (взагалі копійчаний) інгредієнт, а при рясній піні створюється видимість дорогого продукту. Залишається додати синтетичний (копійчаний) ароматизатор, синтетичну (копійчану) смакову добавку (як зараз пишуть - ідентичну натуральній), підфарбувати і вперед. 
Нещодавно, шановний мною фахівець з натуральної медицини сказав, з чого роблять синтетичні вітаміни. З нафтопродуктів, супутніх газів і кам'яновугільних смол. Те, з чого роблять гуму, панчохи, пластмасові тазики і т. д. Висновки робіть самі ... 

Виникає питання: чому ж дозволяють виробнику використовувати ці інгредієнти, якщо вони так шкідливі? Відповідей декілька: 
1) мінімально допустима і (нібито) не небезпечна для здоров'я доза (але згадаємо, що ми щоранку втираємо це в зуби).
2) мінімальна (копійчана) собівартість інгредієнта дозволяє робити величезні прибутки на готовому продукті.
3) іноді практично відсутній контроль виробництва, а скільки фальсифікації ни ринку - ми знаємо, газети читаємо, телевізор дивимося. 


http://vredno.com.ua/


Коментарі (1)
1Понеділок, 09 листопада 2020, 00:00
ly4iya
Привіт! Дякую за статтю, адже дійно цікаво які фактори впливають на підбір пасти. Особисто для себе обрала зубні пасти Marvis. Замовляю тут https://barbercompany.com/tester-zubnoj-pasti-marvis-cinnamon-mint-10-ml/. Ціни адекватні, ну а якістю я думаю ви будете задоволенні)))

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: