Російський Уряд відповідним розпорядженням від 24 січня 2018 р. №67-р вніс до Держдуми проект Закону «Про виробництво органічної продукції». Це відбулося після затвердження законопроекту на засіданні Кабінету Міністрів 18 січня 2018 р.

Як зазначає Кабмін, на сьогодні ринок органічної продукції в Росії функціонує стихійно, її виробництво вимагає окремого законодавчого регулювання, оскільки технології, що застосовуються при її виробництві, істотно відрізняються від технологій конвенційного сільського господарства.
«Мета законопроекту - встановлення правових основ регулювання відносин у сфері виробництва органічної продукції. Законопроектом передбачається регулювання у частині виробленої продукції рослинного, тваринного, мікробного походження, а також аквакультури в натуральному, обробленому або переробленому вигляді, що вживається людиною в їжу, яку використовують як корми для тварин, посадковий та посівний матеріал» - говориться у відповідній довідці.
У законопроекті вводяться поняття "органічна продукція", "виробництво органічної продукції", "виробники органічної продукції". Крім того, визначено принципи виробництва органічної продукції, повноваження в області виробництва такої продукції.
Проект також передбачає створення реєстру виробників органічної продукції та добровільне підтвердження відповідності виробництва органічної продукції документам, які розробляються і що застосовуютьсяв національній системі стандартизації. Законопроектом визначаються вимоги до використання графічного зображення (знака) органічної продукції.
"В результаті прийняття законопроекту будуть створені правові умови для розвитку органічного сільського господарства в Росії" - зазначають в уряді сусідів.
Їм опонує засновник Національного аграрного агентства Rosng.ru Олександр Гавриленко, який переконаний, що Росія не зможе конкурувати із зарубіжними виробниками цих продуктів: "У них вже є найкращі на сьогодні технології та незрівняна з РФ держпідтримка. Тож говорити про те, що Росія зможе успішно конкурувати і зайняти чверть світового ринку, я б не став!" На його думку, ця галузь цікава для бізнесу і окремі невеликі компанії зможуть непогано заробити в цій сфері. «Однак з точки зору бізнесу це все ж далеко не найкраща сфера. Купівельна спроможність росіян зараз низька, обсяг ринку дуже маленький, і здебільшого він зосереджений у Москві та Пітері. А на світовому ринку нашу продукцію особливо ніхто не чекає, її просто не пустять лобісти "розкручених" надійних виробників» - запевняє експерт.
https://ria.ru/economy/20180125/1513283477.html
http://www.interfax-russia.ru/Moscow/view.asp?id=902375