У Бєларусі обговорюють органічний закон

Share on Facebook

Міністр сільського господарства і продовольства Республіки Бєларусь Леонід Заєць заявив, що проект закону «Про виробництво та обіг органічної продукції» планується внести до Палати представників Національних зборів Бєларусі до кінця 2017 року.

00a00

Як відомо, проект згаданого закону, що готувався із залученням бєларуських, українських та інших іноземних експертів, було винесено Міністерством сільського господарства та продовольства країни на громадське обговорення ще на початку березня 2017 р. Міністр запевняє, що законом передбачено підтримку з боку держави у становленні органічного землеробства.

Згідно з інформацією, розміщеною на національному правовому інтернет-порталі, у законопроекті визначено поняття органічного виробництва, загальні вимоги до виробництва та обігу органічної продукції. Планується заборонити використання хімічно синтезованих речовин, ГМО, антибіотиків, хімічних засобів захисту рослин, міндобрив, гідропоніки та іонізуючого випромінювання при органічному виробництві.

На виробників будуть накладатися певні обмеження, сертифікація процесів виробництва та обігу органічної продукції буде добровільною та дасть виробникам право на відповідне маркування своєї продукції.

Цікаве зауваження міністра що, в Бєларус, на його погляд,і має бути не лише органічне землеробство, але й так зване «екологічно інтенсивне» землеробство із застосуванням засобів захисту рослин і засобів боротьби з шкідниками.


З проектом закону можна ознайомитись тут.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: