Китай виділив імпортні квоти на кукурудзу. Україна має шанси їх заповнити

Share on Facebook

Китай виділив імпортні квоти на кукурудзу. Україна має шанси їх заповнити.

original-1383141394Китайська Народна Республіка є одним з найбільших імпортерів і споживачів кукурудзи у світі, і від торгової політики цієї країни значною мірою залежать міжнародні ціни на кукурудзу.

Загальні запаси цієї культури у Китаї після кількох років накопичення перевищили рівень 140 млн т.

Впродовж кількох місяців ходять наполегливі чутки про те, що до кінця 2016 р. очікуються кардинальні реформи на китайському ринку кукурудзи, які передбачають, зокрема, не лише зниження субсидій і цін на кукурудзу, але і різке зниження імпорту цієї кормової культури.

Тому нещодавня інформація про те, що у січні керівництво Китаю все ж виділило близько 2,8 млн т квот на імпорт кукурудзи у 2016 р., була найбільш очікуваною, оскільки це не дає опускатися індикативу ціни на кукурудзу і на деякий час уповільнило очікуване падіння цін на це зерно під невпинним впливом пропозицій агресивно-дешевої кукурудзи з Аргентини.

Як і минулого року, українські експортери, у тому числі і державний оператор на експортному ринку зерна ПАТ "ДПЗКУ", підтверджуючи свої лідируючі позиції на китайському кукурудзяному ринку, діють досить активно, контрактуючи поставки кукурудзи на найближчі місяці.

Вітчизняні трейдери повідомляють, що основний обсяг кукурудзи для КНР буде відвантажено не пізніше кінця першого кварталу 2016 р.

УкрАгроКонсалт вважає, що з урахуванням вищенаведених факторів, у лютому-березні вітчизняним сільгоспвиробникам найбільш вигідно продавати наявне зерно фуражної кукурудзи, тому після завершення у березні "китайської програми з України", зникне можлива премія, що з'явилася на ринку у зв'язку з додатковим попитом з боку Китаю.

Після цього основним ринком збуту для української кукурудзи залишиться ринок Європи, де вона буде конкурувати із зерном південно-американського та іншого походження. На даному етапі для експорту в Китай українськими трейдерами продано більше 1,5 млн т кукурудзи.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: