Мед ефективно знищує бактерії, стійкі до антибіотиків

Share on Facebook

Речовини, що входять до складу натурального меду, допоможуть боротися зі стійкими до антибіотиків бактеріями.


811

Мед хороший не тільки до чаю і для приготування корисних фруктових десертів. Нові дослідження говорять, що мед - це солодке рішення давньої медичної проблеми. У лікарнях бактерії часто вислизають від нагляду лікарів і набувають множинну стійкість до антибіотиків. Багато пацієнтів, які потрапили до лікарні в інших випадках, страждають від зараження «супербактериями», особливо при ослабленні імунітету.

Згідно з доповіддю, зробленою на зборах Американського Хімічного Товариства, одного з найбільших наукових товариств світу, мед ефективно знищує бактерії, стійкі до антибіотиків. «Унікальність меду в тому, що він може боротися з інфекцією на різних рівнях одночасно. При цьому бактеріям складніше, ніж зазвичай, виробити стійкість до того, що їх вбиває», - розповіла автор дослідження Сьюзан Мешвіц.

Для того, щоб вбити бактерії на поверхні запорошеного столу, достатньо протерти 70% розчином медичного спирту. Але не можна зробити те ж саме всередині організму людини. При боротьбі з патогенними бактеріями наші клітини використовують цілий спектр різних видів зброї: виділяють перекис водню, поліфеноли, створюють підвищену кислотність, осмотичний ефект. Мед - це така суміш речовин, яка відразу поєднує всі перераховані вище способи боротьби з мікробами. У ньому є і поліфеноли, і цукор, він порушує цілісність оболонок бактерій за рахунок осмотичного ефекту і пригнічує їх розмноження.

Тепер хіміки радять лікарям використовувати мед при лікуванні бактеріальних інфекцій пацієнтів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: