Органічна складова квантового стрибка Сербії

Share on Facebook

 

3-4 жовтня 2013 р. у Белграді (Сербія) проходила міжнародна конференція «Квантовий стрибок», однією з основних тем якої стало обговорення теми необхідності розвитку органічного виробництва як передумова підвищення ефективності сільського господарства.


Serbia-2013-2

Конференція «Квантовий стрибок. Сербська економіка рухається вперед», організована Торгово-Промисловою Палатою Сербії, стала місцем зустрічі лідерів ділової спільноти, діючих та потенційних інвесторів, підприємців, провідних світових експертів та посадовців уряду Сербії, які пропонували можливі ефективні рішення для поліпшення економічного становища цієї балканської країни.

Метою конференції було генерування нового економічного клімату та творчих ідей, інноваційних стратегій та рішень, щоб створити для Сербії передумови здійснення справжнього "квантового стрибка", щоб вона змогла стати найбільш привабливою та ефективною в економічному та інвестиційному сенсі країною Південно-Східної Європи.

Serbia-2013Крім питань розвитку інформаційних технологій, зміцнення енергетичного потенціалу, розвитку туризму, використання різноманітних фінансових інструментів, залучення інвестицій, однією з ключових складових форуму стала сесія «Сербія: органічна країна мрій», у роботі якої прийняли участь міністр сільського господарства Сербії Драган Гламочіч; Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов; колишній міністр сільського господарства Ізраїлю Шалом Шимон; керівник компанії Foodland Васо Лекіч. Вони та інші провідні експерти органічного сектору акцентували увагу на необхідності всебічного розвитку органічного сектору Сербії, її кооперації з сусідами задля підвищення ефективності сільського господарства, розвитку туризму, насичення ринку якісною продукцією.

У Сербії на нинішньому етапі є два пріоритетних завдання: забезпечення фінансової стабільності та здорового економічного зростання. У своєму заключному слові міністр фінансів країни Лазар Крстіч наголосив, що, хоча ситуація в економіці Сербії є доволі складною, однак стан можна покращити, хоча при цьому реформи потребують не лише політичної, але й індивідуальної волі до змін. Високо посадовець заявив, що сербський уряд, проводячи реформи, не має страху, не боїться, щоб «зробити стрибок», розуміючи, що в іншому випадку для країни є загроза «піти на дно». То ж нині уряд ставить за мету стабілізувати бюджетний дефіцит, підвищити економічну активність та зайнятість населення.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: