ЕКОСВІДОМІСТЬ: наслідуємо приклад екозірок

Share on Facebook

 

Полюбляєте блиск софітів та гламур навколо світових знаменитостей? Проте не лише слава та популярність вирізняє їх серед інших. Зважаючи на складну ситуацію зі станом навколишнього середовища, багато зірок усерйоз почали пропагувати екотренди у повсякденному житті.


200

За їхнім життям приємно спостерігати, мріючи про власну популярність. Якщо ви захоплюєтеся їхнім сталим стилем життя, благодійністю, екопроектами, можна легко стати схожими на знаменитості, заявивши про себе всьому світу. Пропонуємо вашій увазі чудові способи наслідування екоповедінки улюблених зірок.

 

Станьте членом екоорганізацій

Точно невідомо, коли участь у будь-яких екологічних чи гуманітарних організаціях стала такою популярною. Останнім часом велику увагу подібним проектам приділяють і зірки. Здається, що кожен з них таким чином виконує власну місію на Землі. Бред Пітт втілює у життя екопроект із реконструкції Нового Орлеану після руйнівного цунамі, Джордж Клуні закликає припинити геноцид у Дарфурі (Судан), а Леонардо ДіКапріо намагається зупинити зміни клімату.

Очевидно, участь в екологічних організаціях та підтримка екопроектів не зроблять вас одразу популярним. Проте активна громадська позиція вплине на вашу відповідальність, підвищить самооцінку та соціальну значимість в очах рідних, друзів, роботодавців та місцевої громади. Будьте рішучими та без сорому просувайте свої ідеї!

Не знаєте з чого почати? Підтримайте органічний рух в Україні та приєднуйтесь до громадської організації «Федерація органічного руху України»! Разом ми зможемо вирішити проблеми навколишнього середовища, сільського господарства та продовольства в Україні.

 

Переходьте на органік-дієту

Чи є причини, чому зірки, на кшталт Анджеліни Джолі, Двінет Пелтроу, Мадонни та Різ Уізерспун, обирають лише свіжі органічні продукти харчування? Та їх безліч. Знаменитості стверджують, що саме органічні страви допомагають підтримувати себе у формі, надають особливого блиску шкірі обличчя та підтримують здоров’я. Вчені доводять, що органічні продукти містять набагато більше вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Крім того, органічне виробництво підтримує навколишнє середовище та вирощує безпечні для людей продукти. В органічному сільському господарстві заборонено використання хімічних мінеральних добрив, пестицидів, гормонів, стимуляторів росту та антибіотиків.

Для того, аби щодня вживати здорові органічні продукти, зовсім необов’язково мати багатомільйонні статки. Вирощуйте натуральні овочі самостійно, відвідуйте всеукраїнські органічні ярмарки, екофестивалі, де матимете змогу познайомитися з виробниками та придбати органічні продукти зі знижкою.

  

Заявіть про себе органічними брендами

Знаменитості щоразу підтверджують, що екостиль – беззаперечний фаворит сьогодення. Органічний та сталий одяг зірки обирають не лише у повсякденному житті, а й для появи на червоних доріжках. Усе більше знаменитих дизайнерів презентують свої нові «зелені» колекції, виготовлені зі сталої чи органічної сировини.

Купуйте одяг високої якості, виготовлений з натуральних матеріалів та органічної сировини. Виробники дбають не лише про ваше здоров’я та безпеку, але і про захист навколишнього середовища. Відомі в Україні бренди одягу («Zara», «Levi’s», «H&M», «MARKS&SPENCER», «NIKE», «Biollini», «TOPSHOP», «VICTORIA’S SECRET» та багато інших) уже декілька років мають у своєму асортименті моделі органічного одягу та виступають з різними екологічними ініціативами. Головне – уважно читати етикетки та орієнтуватись в органічному маркуванні, тоді пошук органічного одягу не стане для вас проблемою. А ваш стильний вигляд та сповідування принципів екожиття викликатиме у ваших друзів, родичів та колег лише захоплені погляди.

 

Змініть своє авто на екомобіль

Останнім часом автовиробники почали звертати увагу на проблеми зміни клімату та їх зв’язок з викидами CO2 в атмосферу. Так розпочалася нова ера в автомобілебудуванні: на ринку почали з’являтись екомобілі та електрокари.

Світові знаменитості активно рекламують екологічні автомобілі: на червону доріжку цьогорічної церемонії «Оскар» Пірс Броснан та Камерон Діаз приїхали на водневому автомобілі «BMW Hydrogen 7». Поп-принцеса Майлі Сайрус також нещодавно продала свій «Porsche Cayenne» та придбала новенький електромобіль «Toyota Prius».

Дороге задоволення для вашої скромної сім’ї? Необов’язково бути суперзіркою чи багатієм, щоб задовольнити щире прагнення зберегти планету, не забруднювати повітря та сприяти енергетичній незалежності нашої держави. Пересядьте на старий добрий велосипед. Хочете мати вигляд зірки? Залучіть фантазію та прикрасьте двоколісного друга квітами чи іншими прикрасами. Складно крутити педалі? Шукайте електричний велосипед чи мопед, який добре підійде мешканцям мегаполісу.

 

Думайте ширше!

Дехто вважає, що активісти «зеленого» руху діють зі співчуття. Ми не вважаємо, що вам обов’язково їхати кудись у далекі країни, щоб врятувати планету чи нагодувати африканських дітей, як це робить шляхетна Сальма Хайєк . Але ми вважаємо, що кожен повинен виховувати у собі відчуття самовідданості.

Зрештою, збереження планети – це дещо більше, ніж просто багато говорити про екологію, вступати до різних організацій, носити органічний одяг, їсти органічні продукти чи їздити на електрокарах. Звичайно, усе це – важливі кроки на початку нашої самоідентифікації. Проте коли ми доп’ємо свій келих органічного вина та змиємо з обличчя органічну косметику, що залишиться? Звичайно, як і раніше, наш розум та наше шляхетне серце. Більш важливим є те, як саме ми сприймаємо цей світ, яку відповідальність покладаємо на себе у боротьбі за збереження довкілля, навіть якщо те, що ми робимо, суспільство іноді вважатиме дещо шокуючим або суперечливим.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: