Авангард органічного руху Африки

Share on Facebook

 

avangard-organichnogo-ruhu-afryky

Вирощування органічного бавовнику – перший подібний проект у Зімбабве, в реалізації якого досягнуто великого успіху. За певний час люди відкрили для себе можливості вирощувати бавовник за органічними методами без використання хімікатів, досить шкідливих для здоров’я.

Тамтешні жінки завдяки органічному сільському господарству, підтримуючи одна одну, відкривають нові можливості для подолання інших проблем. Адже вони сильно потерпають від використання хімікатів при вирощуванні бавовнику, багато з них скаржаться на такі симптоми, як біль у шлунку, нудоту, запаморочення та загальну слабкість організму.

Представники громадських організацій розповідають жінкам про переваги органічного землеробства: жодного впливу хімікатів, як наслідок – зменшення гострих і тяжких хвороб, що їх спричинюють небезпечні препарати, застосовувані в конвенційному сільському господарстві.

Проект вирощування органічного бавовнику змінив власне ставлення жінок до сільського господарства. Багато з них вдалися до безпечних органічних методів господарювання.

У своєму розвитку зімбабвійки пішли далі – від вирощування сировинного органічного бавовнику до переробки та виробництва органічного одягу.

«Я відчуваю винахідливість, рішучість та оптимізм жінок з долини Зімбабве. Я вірю, що кращий світ можливий завдяки органічному агровиробництву», – говорить Фортунате Хофісі Ніаканда, виконавчий директор Асоціації органічних виробників і промоутерів Зімбабве.

У країні, обтяженій бідністю в сільській місцевості, органічне агровиробництво має високий потенціал, щоб забезпечити господарствам і селянам безбідне життя та продовольчу безпеку.

«Якщо ми розвинемо власну місцеву органічну індустрію, то зможемо відкрити для себе й інші можливості, наприклад: створення сільських фінансових інститутів та громадянське суспільство, споживацький попит і стабільний ринок. Місцевий органічний сектор допоможе зрости й загальному секторові економіки, допомагаючи водночас відновити стан ґрунту, зменшити знищення біорізноманітності та поліпшити рентабельність фермерських господарств», – стверджує пані Ніаканда.

«Ми повинні припинити розглядати органічне фермерство як альтернативу, це величезна вигода для всього людства. Органічне агровиробництво має великий потенціал для збільшення продуктивності сільськогосподарських культур та підвищення врожайності, зниження чутливості до посухи, шкідників і повені. Воно має зменшити залежність від використання мінеральних добрив, зупинити підвищення рівня ґрунтових вод, покращити родючість ґрунтів та їх стійкість до ерозії. Органічне виробництво – це й засіб підвищення доходів фермерів та поліпшення умов праці й заробітку жінок».

«Африка має бути в авангарді органічного руху та врятувати свій народ від низькоенергетичних монотонних харчових продуктів, вироблених з використанням нестійких методів виробництва. Органічне сільське господарство – важлива складова адаптації й подолання труднощів для сільських фермерів у світлі нових загроз, таких як зміна клімату та ГМО», – проголошує пані Ніаканда.

Нині виробники Зімбабве експортують органічні ефірні олії з календули, лаванди, чайного дерева, евкаліпта та лимонної трави до Франції, Німеччини, Англії тощо. Окрім експорту, виробники продають капусту, гриби, цибулю, овочі та інші культури на місцевих ринках.

Експерти Асоціації органічних виробників і промоутерів Зімбабве передбачають, що вже в найближчому майбутньому органічне сільське господарство зможе забезпечувати 20-30% національного доходу від експорту.

Пані Ніаканда пояснює, що органічне землеробство збагачує наш спосіб життя в багатьох сенсах, зокрема й в економічному. Сільське господарство має бути економічно ефективним, екологічно безпечним, соціально справедливим і здатним задовольнити потреби сьогодення, не зашкоджуючи майбутнім поколінням. «Ми не підтримуємо філософії, що повинні отруювати довкілля та використовувати продукти генної інженерії, аби „нагодувати” весь світ».


 

  Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03 (06)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: