Із Британії в Африку незаконно вивозяться небезпечні відходи

Share on Facebook

30

За результатами розслідування журналістами каналу Sky News з'ясувалося, що потенційно небезпечні електронні відходи з британського графства Хемпшір незаконно перевозяться в Африку.

За британським законодавством, токсичні електронні відходи повинні знищуватися згідно із правилами безпеки. Журналісти Sky News спільно з членами Greenpeace віднесли до центру утилізації необоротно виведений з ладу старий телевізор із прикріпленим до нього маяком. 

У результаті з'ясувалося, що несправний прилад було не знищено, а експортовано в нігерійське місто Лагос. Незабаром один із учасників розслідування зміг купити цей телевізор в лагоському магазині електроніки, повідомляє 18 лютого Sky News. 

Компанія з утилізації відмовилася коментувати результати розслідування, а влада пообіцяла провести перевірку діяльності утилізаторів. 

У відгуку Ради Хемпшіра говориться: "Наша головна мета завжди полягала в тому, щоб електронні відходи повторно використовувалися, поки це можливо, і тільки справні телевізори та монітори посилалися за кордон". Greenpeace, у свою чергу, закликав бізнесменів відповідально утилізувати старі електроприлади, а не перекидати їх у бідні країни. 

Нагадаємо, раніше Greenpeace проводила кампанію проти практики відправлення комп'ютерних відходів зі США у Китай. За даними екологічної організації, китайські робітники, ризикуючи своїм здоров'ям, часто чистять без засобів захисту мікросхеми, щоб виділити з них дорогоцінні метали.

 

http://novynar.com.ua

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: