Зібрані овочі продовжують вважати себе "живими", з'ясували біологи

Share on Facebook

 

Зібрані з грядки овочі тривалий час вважають себе частиною живої рослини, підлаштовуючись під зміни циклів дня і ночі, заявили вчені із США.


Як пояснила керівник групи вчених Джанет Браам з університету Райса у Х'юстоні, фрукти та овочі можуть реагувати на зміни в освітленості і змінюють свою біологію навіть після збирання врожаю. У підсумку, ці процеси можуть вплинути на їхню корисність для здоров'я і стійкість до паразитів.

"Можливо, що нам слід зберігати їх в умовах зміни дня і ночі, і варити або їсти їх тоді, коли їхня харчова цінність стає максимальною", - зазначила Браам.

Вчені провели низку експериментів, щоб зрозуміти, як робота генів рослин змінюється залежно від зміни часу доби, температури повітря та інших властивостей навколишнього середовища. Під час одного з дослідів виявилося, що клітини вже зрізаних качанів капусти поводять себе так само, як і жива рослина, незважаючи на розрив контакту з корінням.

Причому, зазначають дослідники, така реакція зберігається протягом декількох місяців. Таким чином, пояснює Браам, овочі "оберігаються" від атак хвороб і шкідників.

Щоб перевірити цю гіпотезу, вчені виростили кілька трансгенних кущів капусти, відключивши в ній гени, які відповідають за роботу біологічного годинника. Зрізані качани трансгенної рослини залишили у приміщенні, де мешкала гусінь, що харчується капустою.

Експеримент підтвердив підозри біологів - кущі з відключеними рецепторами зміни часу доби частіше зазнавали нападів комах і швидше псувалися.

Автори дослідження пропонують враховувати роботу біологічного годинника під час збирання овочів з грядок, їх зберігання та вживання в їжу.

Нагадаємо, раніше американська компанія розробила метод випічки нового сорту хліба, який не пліснявіє протягом 60 діб, пише Матт Макграт.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: