США: суд обмежив використання інсектицидів поблизу органічних ферм

Share on Facebook

 

Суд штату Колорадо постановив, що фермери та особи, які проводять обприскування проти комах-шкідників, повинні застосовувати запобіжні заходи для уникнення можливого забруднення пестицидами території сусідніх органічних ферм, прирівнявши такі випадки до незаконного проникнення на чужу територію.


інстектициди

Суддя Чарльз Грінакл заборонив двом фермерам використовувати пестициди ближче, ніж за 45 м від території органічної ферми сусіда. Крім того, суд заборонив застосування пестицидів, коли вітер дує вбік володіння сусідів без їхньої згоди.

Суперечка виникла в окрузі Дельта (штат Колорадо) – місцевості, добре відомій своїми численними фермами, садами та виноградниками, більшість з яких є органічними. Джеймс та Джорджія Хуппер, фермери з околиці міста Хочкіс, у 2010 р. для боротьби з москітами (переносниками західно-нільського енцефаліту) розприскували пестицид фуфанон, який містить токсичний малатіон. Унаслідок їхніх дій сусідні ферми Гордона МакАлпіна та Розмарі Білбек втратили органічний статус, оскільки було зафіксовано залишки хімічних пестицидів на території їхніх господарств.

Суддя у цьому спорі постановив, що подружжя Хупперів мало право використовувати пестициди, аби захистити своє життя від вірусів, проте вони повинні були врахувати майнові права сусідів.

Адвокат, який представляв інтереси громадян МакАлпін та Білбек, зазначив, що вірить у те, що цей випадок у Колорадо, коли забруднення чужої території пестицидами прирівняно до випадків незаконного проникнення на чужу територію, стане першою ластівкою для боротьби з такими випадками по всій країні. Коли подібні судові рішення можна очікувати в Україні?

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 09-11 (25)' 2012

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: