Шоколад після різдвяних свят стане дефіцитом

Share on Facebook

 

Вперше за три сезони світовому ринку шоколадної продукції загрожує дефіцит. Проблеми можуть виникнути через скорочення поставок какао-бобів із західної Африки.

 

234

Експерти в середньому очікують підвищення цін на 7,8% — до 1665 фунтів стерлінгів за тонну в першому півріччі 2013 року.

Компанії-виробники шоколаду і какао-порошку скоротили свої резерви, у той час як купівлі шоколаду стали рости на тлі посухи і, як наслідок, поганого врожаю в країнах, які є основними постачальниками какао на світові ринки. Так, президент Hackett Financial Advisors Inc., компанії, яка працює на ринку, Шон Хекетт прогнозує стрибок цін на 40% у першому півріччі 2013 року порівняно з нинішнім рівнем.

При цьому світове виробництво зменшиться на 2,9% — до 3,85 млн. тонн, через низький врожай в Кот-д’Івуарі, Гані, Індонезії та Нігерії. На ці чотири країни припадає 74% світового виробництва какао-бобів.

При цьому, згідно прогнозів, продажі шоколаду за обсягом збільшаться в світі до 2,2% у наступному році і до 2,3% — в 2014 році.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: