Чорний шоколад допоможе побороти втому

Share on Facebook

 

Чорний шоколад допомагає при хронічній втомі, причому більш ефективно, ніж молочний, запевняють британські вчені, посилаючись на проведене дослідження.

 

267В експерименті взяли участь десять чоловік. Протягом двох місяців частина з них щодня отримувала по 45 грамів чорного шоколаду. Решті давали молочний шоколад, але підфарбований так, що він не відрізнявся за зовнішнім виглядом чорного. Потім експеримент перервали на місяць, а після цього змінили тип шоколаду. Ті, хто їв чорний шоколад, менше скаржилися на втому і, більш того, стали скаржитися на неї більше, коли їм перестали давати чорний шоколад.

Синдром хронічної втоми має багато різних симптомів, але найхарактернішим з них є гостра м'язова біль при фізичній напрузі. Професор Аткін, що керував дослідженням, визнав, що результати дослідження його здивували.

«Дослідження невелике, але два пацієнти, які не працювали півроку, змогли повернутися на роботу», - говорить він. «Чорний шоколад багатий на поліфеноли, які надають корисну дію на здоров'я, зокрема, знижують тиск. Проте високий вміст поліфенолу, схоже, сприяє підвищенню рівня серотоніну в мозку, а низький рівень серотоніну пов'язують саме з синдромом хронічної втоми », - так пояснює професор благотворну дію ласощі.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: