Європейці відмовлятимуться від українського ріпаку

Share on Facebook

 

З 2020 року Єврокомісія має намір скасувати дотації на виробництво біопалива в Європі: як виявилося, побічні ефекти при обробці полів з кукурудзою, цукровою тростиною і рапсом, які використовуються для виробництва біопалива, більше шкодять екології, ніж допомагають їй.


Відповідний висновок міститься в проекті резолюції. «Комісія дійшла до висновку, що з 2020 року буде дотуватися тільки біопаливо, використання якого призводить до значного зниження парникових випаровувань і яке буде вироблятися не із зернових, необхідних для продовольчих потреб», - наголошується в проекті резолюції.

В результаті таких планів Єврокомісії з заправних станцій ЄС можуть зникнути деякі популярні сьогодні сорти палива, зокрема - поширений в Німеччині Е10. Замість біопалива Брюссель має намір переорієнтуватися і сприяти видобутку палива з водоростей і відходів.Нагадаємо, раніше організація, що вивчає етичні питання в біології - Nuffield Council on Bioethics - закликала Євросоюз припинити політику заохочення використання біопалива. За даними експертів, виробництво біопалива завдає шкоди навколишньому середовищу і підстьобує зростання цін на продукти харчування.

Відзначимо, Україна займає одне з провідних місць серед експортерів ріпаку в Європу. Обсяги поставок насіння олійної культури прямо залежать від інтересу європейських країн, які використовують ріпак для виробництва біодизеля: основні імпортери для зазначених цілей - Польща (стала найбільшим в сезоні 2011/2012, 325 тис. тонн), Франція (230 тис.), Нідерланди (168 тис.), Бельгія (104 тис.), Німеччина (65 тис. тонн).

Нагадаємо також, в 2012 році Президент України підписав закон, згідно з яким у країні планується поетапне збільшення частки біоетанолу в бензині.

У 2011 році Україна спільно з Єврокомісією відпрацьовувала пілотний проект з генерації теплової та електричної енергії для зони шляхом спалювання забрудненої деревини, а також щодо можливісты засіяти землі енергетичними культурами.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: