ООН прагне заборонити пестицид ДДТ

Share on Facebook

 

ddt

У світі щорічно виготовляють мільярди тон небезпечних пестицидів, серед яких токсичний пестицид ДДТ.

Подібні хімікати у всіх на слуху, проте ми не знаємо про інші повсякденні хімічні речовини, які забруднюють навколишнє середовище та загрожують життю та здоров’ю кожного живого організму.

Наслідки використання цих токсинів ще повністю невідомі, проте вже ясно видно вплив одного з найбільш шкідливих хімікатів – пестициду ДДТ.

Міжнародна спільнота прагне заборонити використання цього токсину у всьому світі.

Незважаючи на те, що використання цього препарату було повністю заборонено у сільському господарстві, ДДТ ще й досі використовують у боротьбі з москітами, які переносять вірус малярії. За оцінками експертів ВОЗ з початку 1970-х рр. вдалося врятувати життя 25 млн. людей. Проте, неможливо легко подолати наслідки викоритсання цього пестициду. ДДТ накопичується в жирових клітинах тварин, а також є дуже токсичним для риб. Отож він проходить по харчовому ланцюжку від нижчих до вищих трофічних рівнів, а отже, представляє ризик для людини.

ДДТ спричинює ризик виникнення таких тяжких захворювань, як: рак всіх органів, ускладнення вагітності, викидні, проблеми серцево-судинного апарату, центральної нервової системи та безліч інших.

Зважаючи на цю проблему, у травні 2009 р. ООН оголосило план визволення світу від пестициду ДДТ вже до 2020 р., забороненого в більшості країн світу токсичного зернового пестициду, який ще і досі використовують для оприскування домівок з метою боротьби з малярійними москітами.

Буде запроваджено 10 проектів з залученням 40 країн Африки, Східного Середземномор’я та Центральної Азії задля боротьби з малярією без використання пестициду ДДТ або інших хімікатів після вдало проведених пілотних проектів у Мексиці та Центральній Америці, які зменшили рейтинги захворюваності на дану хворобу у регіоні.

"Наша мета ... досягти зменшення обсягів використання ДДТ у світі на 30% до 2014 р. та повну відмову від використання цього пестициду не пізніше початку 2020 р." – говориться у Програмі захисту навколишнього середовища ООН (ЮНЕП) та положеннях Всесвітньої організації здоров’я (ВОЗ).

Представники ООН говорять, що у партнерстві з Глобальним екологічним фондом та фінансуванням у розмірі 40 млн. дол. США, мета проекту буде досягнута під час виконання завдання ВОЗ по боротьбі з малярією, яка щорічно вбиває 880 тис. чол.

Пестицид ДДТ – один з пестицидів «брудної десятки», які були заборонені ООН у 2001 р. після того, як було визнано їх токсинами, які негативно впливають на імунну систему людини.

Проте виключенням є те, що використання цього препарату було дозволено у багатьох країнах, що розвиваються, так як він є дуже ефективним у боротьбі з малярією. Країни, що розвиваються мали страшний вибір – використовувати вже відомий ядохімікат для обризкування своїх домівок або ж мати великий ризик захворіти на малярію.

П’ятирічний проект у Мексиці та Центральній Америці показав, що методи без застосування ДДТ, такі як більш широке використання москітних сіток у домівках або висушування застійних водоймищ у період поширення москітів допомогли зменшити кількість випадків захворювання на малярію до 63%.

Іншим методом є насадження дерев, які відлякують москітів, такі як нім чи дуб, а також кращий догляд за станом здоров’я, використання риби та бактерій для контролю кількості москітів та їх личинок.

"Новий проект відображає прагнення міжнародної спільноти побороти малярію під час виконання закону про зниження та повну відмову від використання ДДТ у всьому світі," – пояснює Ахім Штайнер, голова ЮНЕП.


Інна Колесник

Федерація органічного руху УкраїниЦю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05)' 2010


 
 
Коментарі (1)
1Вівторок, 28 лютого 2012, 05:27
Orifjonov
Применение препаратов эффективных микроорганизмов может помочь в борьбе против малярии.Может использоваться как японский препарат КюсейЭМ1, так и Российский БайкалЭМ1. Препараты воздействуют комплексно, как против самой болезни малерии, так и против размножения комаров. Таким образом совершенно нетоксичный препарат (эффективные микроорганизмы применяются даже в медицине) заменит токсичный ДДТ.Препараты ЭМ производятся более чем в 50 странах, в том числе Россия, Украина, Китай, Узбекистан. В первую очередь применяются в сельском хозяйстве, как универсальное микробиологическое удобрение.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: