Пакистан: план розвитку органічного землеробства

Share on Facebook

 

pakystan

Розуміючи небезпеку впливу хімічних добрив, пестицидів та інших хімікатів на довкілля, уряд Пакистану планує затвердити Національну програму розвитку органічного землеробства.


Як відомо, органічне сільське господарство передбачає використання сівозмін, зелених добрив, компосту, біологічних препаратів для боротьби зі шкідниками та підтримки продуктивності ґрунтів. Такий метод господарювання унеможливлює використання синтетичних хімічних добрив і пестицидів, регуляторів росту та ГМО.


Отже, органічне виробництво основується на конкретних і чітких стандартах виробництва, які спрямовані на досягнення соціально й екологічно стійких агроекосистем. Крім того, «органічний» – це термін маркування продукції, який означає, що продукти виготовлено відповідно до органічних стандартів протягом усього виробничого циклу, переробки, транспортування та збуту й завірені у встановленому порядку акредитованим органом сертифікації та інспекції.


Конвенційне землеробство натомість передбачає використання в значній кількості мінеральних добрив і пестицидів, які нещадно забруднюють ґрунт, повітря та навколишнє середовище загалом. Негативний вплив пестицидів позначається на організмі людини, тваринах та дикій природі. Надмірне використання добрив спричинює погіршення стану ґрунту та вилуговування нітратів, внаслідок чого в питній воді підвищується вміст нітратів. Звичайні харчові продукти, вирощені в конвенційних господарствах, можуть містити канцерогени, залишки хімічних речовин, які зумовлюють хвороби, зокрема й рак.


Пакистанські фахівці наголошують, що органічне сільське господарство набуло досить значного розвитку вже й у країнах, що розвиваються: 1,39% – в Уганді, 0,65% – на Шрі-Ланці, 0,36% – у Тунісі, 0,19% – у Єгипті, 0,06% – у Китаї, 0,03% – в Індії та 0,02% – на Філіппінах. Дарма що частка органічного виробництва в цих країнах невелика, натомість темпи її зростання значні.


Пакистанські чиновники стверджують, що органічне землеробство – першочергове завдання для забезпечення продовольчої безпеки, диверсифікації в сільськогосподарському виробництві, підвищення рівня доходів для малих і середніх фермерських господарств та поліпшення умов доступу до регіональних і міжнародних ринків головно за рахунок експорту з країн, що розвиваються.


Органічні продукти переважно займають позиції преміум-ринку, тому не завжди доступні для всього населення через дещо вищі ціни. Підвищення цін на органічну продукцію зумовлено такими чинниками, як невеликі масштаби виробництва, відстань між господарствами та пакувальними цехами, цінова політика покупців. Міністерство сільського господарства та продовольства Пакистану планує фінансувати розвиток органічного сектору. На виконання цієї програми оголошено про розширення штату консультантів органічного сільського господарства.


Задля втілення Національної програми розвитку органічного землеробства уряд Пакистану провів дослідження органічного сектору в країні. Основна його мета – підготувати техніко-економічне обґрунтування для просування органічного землеробства у всій країні. В результаті було обрано 50 селищ Пакистану, де насамперед упроваджуватимуть Національну програму розвитку органічного землеробства за фінансової підтримки Міністерства сільського господарства та продовольства країни.

  

www.dailytimes.com.pkЦю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05)' 2010


 
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: