Японія повністю відмовилась від ядерної енергетики

Share on Facebook

 
Вчора в Японії відключили останній працюючий ядерний реактор. Влада країни пішла на додаткові заходи безпеки після того, як в березні минулого року в результаті землетрусу і вцунамі сталася аварія на АЕС "Фукусіма-1".


80Третій енергоблок АЕС "Томарі" на острові Хоккайдо відключений для проведення планових профілактичних робіт. Таким чином, вперше за більш ніж 40 років - з 1970 року - Японія залишилася без атомної енергії. До фукусімской аварії японські АЕС виробляли 30% всієї споживаної в країні електроенергії.
Після аварії на АЕС "Фукусіма" всі ядерні реактори в Японії були відключені для планових перевірок. Вони пройшли випробування на міцність проти землетрусів і цунамі. Проте жоден реактор так і не був перезапущений.
Два реактора на АЕС "Охі" на заході Японії були оголошені безпечними. Уряд наполягає на тому, щоб знову запустити їх, оскільки країна відчуває брак електроенергії. Однак для цього потрібен дозвіл місцевої влади, а його поки не надали.
Багато японців виступають проти використання атомної енергетики. Так, у суботу, 5 травня, в Токіо пройшла демонстрація з вимогою назавжди відмовитися від використання АЕС. За підрахунками організаторів антиядерного маршу, в ньому взяли участь понад п'ять тисяч людей.
Тим часом Японія збільшила імпорт традиційних енергоносіїв, а енергетичні компанії модернізують старі електростанції, що працюють на неядерному паливі.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: