Росія посилить покарання за молочний фальсифікат

Share on Facebook

 
Відповідальність за порушення вимог до молочної продукції, в тому числі, за змістом жирів рослинного походження, в РФ мають намір підвищити.

За підсумками зустрічі керівництва Мінсільгоспу, Россільгоспнагляду, Росспоживнагляду, ФАС, представників Національної спілки виробників молока та Асоціації компаній роздрібної торгівлі була досягнута домовленість, крім іншого, посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог до молочної продукції, а також розширити повноваження наглядових органів і Мінсільгоспу по контролю в питаннях безпеки та якості продукції.
За даними, наведеними Мінсільгоспом, загальний обсяг імпорту рослинних жирів тропічного походження в Росію за 2011 рік склав більше 700 тис. тонн, з них близько 150 тис. тонн використовується при виробництві замінника молочного жиру (ЗМЖ), який є дозволеним компонентом відповідно до технічного регламентом на молоко і молочну продукцію. Разом з тим, понад 80 тис. тонн рослинних жирів тропічного походження незаконно застосовується при виробництві низькоякісних сурогатів, що використовуються при фальсифікації молочної продукції, стверджують у російському аграрному відомстві.
За оцінками експертів Союзмолоко, при загальному обсязі виробництва товарного молока для промислової переробки в обсязі 14 млн. тонн на рік, близько 4 млн. тонн у перерахунку на молоко замінюються ЗМЖ.
За словами глави Мінсільгоспу Олени Скринник, щорічні збитки молочної галузі в результаті присутності на ринку фальсифікату оцінюються в 50 млрд. рублів. При цьому недоотриманий прибуток виробників сирого молока становить близько 7,5 млрд. рублів.
"Число перевірок дотримання вимог щодо використання рослинних жирів у жировому складі молочної продукції у всіх суб'єктах Російської Федерації має збільшитися", - підкреслила міністр і дала доручення оперативно затвердити міжвідомчий графік проведення спільних перевірок.
"Виняток торговими організаціями фальсифікованої молочної продукції з асортименту реалізованих продуктів харчування, а також припинення договірних відносин з постачальниками подібної продукції має стати абсолютно нормальною практикою у всіх суб'єктах РФ"

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: