ООН: Прісної води в світі стає все менше

Share on Facebook

 
ООН попереджає, що проблема нестачі питної води погіршується глобальною зміною клімату, а також зростанням потреби в продовольстві і засобах гігієни зростаючого населення Землі.

Крім того, експерти вказують на те, що питна вода нерівномірно розподілена по материках: у Азії проживає 60% населення планети, проте воно має доступ лише до третини водних ресурсів.

До 2050 р. потреба жителів планети в продовольстві зросте на 70%. Глобальне споживання води для сільського господарства збільшиться на 19%. До цього моменту на ці потреби буде задіяно майже 90% світових ресурсів прісної води, йдеться в доповіді ООН.

«Використання прісної води не є раціональним. Майбутнє є все більш невизначеним, і ризики зростають», — ідеться в заяві одного з укладачів доповіді, генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової.

За даними UNICEF та Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі доступ до питної води мають 89% населення Землі. При цьому 783 млн. як і раніше змушені користуватися забрудненими джерелами. Переважна їх кількість — близько 40% — проживають в Африці на південь від Сахари. Це саме той регіон планети, який демонструє найвищі темпи зростання населення.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: