Право власності на ГМ-культури

Share on Facebook

 

право власності на гм-культури, гмо, сільське господарство і гмо

Здобутки тисячолітнього сільського господарства поступово опиняються на службі в потужних транснаціональних аграрних компаніях. Здається, що останні вирішили підкоригувати оригінальні Господні творіння, а безцінні фермерські традиції, досвід та знання просто привласнити.

 

ГМ-культури нівелюють роль фермерів у сільському господарстві, у той час як на їхніх знаннях заробляють великі гроші. Нині генетики всього світу розробляють нові ГМ культури, які стають ліцензованими формами інтелектуальної власності.

 

ГМ-культури, які з’явилися на ринку більше 10 років тому, вже займають площу у декілька мільйонів гектарів. Проте важливі питання з приводу використання ГМО і досі залишаються відкритими – екологічність і вплив на глобальну продовольчу безпеку та навколишнє середовище у довгостроковій перспективі.

 

Підвищення витрат на сільськогосподарські ресурси, не без участі ТНК, які постійно підвищують ціни на добрива та пестициди, зумовлює закономірне зростання цін і на зернові.

 

Традиційним фермерам не залишили вибору. Їх позбавили частини посівних площ, що призвело до зменшення пропозиції на ринку традиційних зернових.

 

Ринкова ситуація в значній мірі складається на користь ГМ-культур, адже витрати на вирощення традиційного збіжжя невпинно зростають. Отож світ залишається беззахисним перед зрослою кількістю малодосліджених генетично модифікованих видів сільськогосподарських культур і робить все менш передбачуваним навіть зовнішній вигляд людини та всієї планети в майбутньому.

 

 

Джерело: www.trendsupdates.com


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 02' 2009


 
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: