Органічна конференція в Астані – фундамент успіху!

Share on Facebook

dscf2564

17 - 18 вересня 2010 р. більше 120 учасників із 18 країн світу зібралися разом у столиці Казахстану – Астані. Саме тут спільними зусиллями Федерації органічного руху України, Фондом Інтеграції екологічної культури (Казахстан), Agro Eco Louis Bolk Institute (Нідерланди) та Organic Services (Німеччина) було успішно проведено вже Третю Міжнародну конференцію «Розвиток органічного сектору в Центральній/Східній Європі та країнах Середньої Азії». В ході роботи форуму обговорювались концепції, можливості та стратегії розвитку органічної продовольчої та сільськогосподарської систем в країнах, які, в своїй більшості, знаходяться на початковій стадії розвитку.

Метою конференції, на якій виступали доповідачі такого високо рівня, було представити звіти про теперішній стан органічного землеробства в Казахстані, Україні, Азербайджані, Киргизстані та інших країнах СНД, вивчити досвід більш досвідчених колег з Євросоюзу та налагодити нові ділові контакти. Приклади найкращого набутого досвіду та практики були представлені на пленарних та паралельних сесіях з метою їх обговорення та взаємного переймання досвіду. З доповідями, зокрема, виступили Геральд Херрманн та Ханс-Пітер Шмідт з Німеччини, Пітер Бруль та Неллеке Веєнстра з Нідерландів, Євген Милованов та Павло Тізеш з України, Євген Климов та Володимир Левін з Казахстану, Віктор Ананіас та Мустафа Акиз з Туреччини, Зураб Карбелашвілі та Леван Уджмаюрідзе з Грузії. Своїм досвідом поділились з колегами також Вугар Бабаєв (Азербайджан), Елізабет Рюгг (Швейцарія), Нодирхан Мавлонов (Таджикистан), Іржі Уран (Чехія) та багато інших провідних фахівців у своїй царині.

dscf2280Порівняно з Україною та Грузією, де проходили попередні конференції, у країнах Середньої Азії органічне сільське господарство є достатньо молодим сектором економіки. У Казахстані, як і у сусідніх країнах, небагато сертифікованих органічних господарств. Наприклад, у Казахстані площа органічних земель складає менше 135 тис. га, тоді як загальна площа сільгоспугідь складає 222,4 млн. га. Саме тому на користь Казахстану було схвалено місце проведення конференції, де «органік», як рішення, ще тільки починає зароджуватися. Країна з великими можливостями та перспективами органічного виробництва має подолати складну ситуацію у цьому секторі: напрацювати нормативно-правову базу, навчити місцевих фермерів новим методам господарювання, напрацювати власну програму дій та заручитися підтримкою держави.

Протягом останніх двадцяти років сільськогосподарська діяльність і життя у сільській місцевості у всіх без виключення країнах цільового регіону знаходились під великим тиском у колишньому СРСР. Всюди можна спостерігати, до яких результатів може призвести відсутність уваги до землі та природи з боку людей та державних структур. Тому саме органічне сільське господарство є сучасним шляхом вирішення проблем, що передбачає турботу про людей, землю, ланшафт, навколишнє середовище.

Невід’єдмою частиною програми конференції стали практичні та наукові знання, обмін досвідом з експертами в галузях виробництва зерна, рису та насіння, тваринництва, вирощування бавовни та збору диких культур, обговорення різноманітних аспектів діяльності в умовах органічного ринку, маркетингових стратегій, а також розвиток міжнародних і локальних зв'язків між фермерами і гравцями органічного ринку. Будемо сподіватись, що конференція дозволила ще більше розширити розуміння учасників про взаємозв'язки органічного сільського господарства та охорони навколишнього середовища, біорізноманіття та екотуризму, а також допомогла усвідомити важливість непошкоджених агроекосистем.

Під час перерв учасники Конференції могли, спілкуючись, скуштувати не лише життєдайний кумис та інші смаколики казахського кулінарного мистецтва, але й випити смачні органічні чаї та каву від добре знаних європейських виробників Sonnentor (Австрія) та Lebensbaum (Німеччина), традиційно для учасників цієї та попередніх Конференції насолодитися смаком найкращих українських сертифікованих органічних сиропів, соків та повидла від ТМ «Пан Еко».

dscf2428Сучасні реалії такі, що органічні продукти, турбота про здоров’я людини, особлива увага до навколишнього середовища та збереження біорізноманіття, як результат органічного виробництва, є гарантом сталого розвитку будь-якої країни.

Учасники Конференції наголошували, що в Міжнародний рік Біорізноманіття-2010 необхідно набратися мужності і взяти на себе відповідальність за зміцнення органічного сектору регіону та застосування практичних рішень сталого використання біорізноманіття та природних ресурсів.

Як своєрідне підведення підсумків своєї роботи, учасниками Конференції було прийнято Астанінську Декларацію.

Конференція стала не лише місцем підведення підсумків зробленого, вона надихнула учасників до нових звершень в благородній справі розвитку органічного сектору у світі. Делегати, прощаючись, домовлялись про зустрічі на наступній Конференції в 2011 р.

 

 

Інна Колесник

Федерація органічного руху України

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 10 (11)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: