Кава виявився жіночим антидепресантом

Share on Facebook

 

Американські вчені з'ясували, що жінки, які п'ють багато кави, страждають депресією рідше за інших, повідомляє WebMD. Раніше така ж закономірність була показана для чоловіків.


Співробітники Гарвардського університету проаналізували дані більше 50 тисяч жінок, що приймали участь в довгостроковому дослідженні Nurses 'Health Study.Середній вік учасниць склав 63 роки. У ході спостереження жінки періодично повідомляли вченим про своє споживанні кави протягом останнього року.


На момент початку дослідження в 1996 році ні в однієї з них депресії не було. До закінчення збору даних в 2006 році це захворювання розвинулося у 2607 учасниць дослідження.

Як розповів дослідник Альберто Аскеро (Alberto Ascherio), аналіз даних показав, що чим більше кави вживали жінки, тим рідше у них розвивалася депресія. Так, у групі вживають від двох до трьох чашок цього напою щодня ризик депресії був на 15 відсотків нижче, ніж у тих, хто пив його раз на тиждень і рідше. Серед тих, що споживали чотири і більше чашок кави в день ця різниця склала 20 відсотків.
У повідомленні наголошується, що отримані результати узгоджуються з даними, отриманими раніше в менш масштабних дослідженнях. Зокрема, схожа закономірність була показана для чоловіків. Крім того, відомо, що любителі кави менш інших людей схильні до суїциду.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: