Велика Британія втрачає органічний ринок

Share on Facebook

 

Британська «Soil Association» оприлюднила звіт, у якому звинуватила уряд своєї країни у провалі підтримки та популяризації органічного виробництва та органічних продуктів.


велика британія, органічні школи

Протягом десятиріччя обсяги продажу органічного ринку стрімко зростали, але різко впали у результаті бездіяльності влади. Такий провал зробив Велику Британію значною мірою ізольованою від інших країн ЄС.

Дослідження підкреслюють низьку пріоритетність органічного сектора серед політиків, що призвело до рецесії ринку органічних продуктів харчування та напоїв, у той час як органічні ринки переважної більшості європейських країн успішно вийшли з кризи та нарощують обсяги продажу.

Наприклад, у Данії (має найбільшу частку органічного ринку ЄС), Нідерландах, Франції, Швеції, Італії та Німеччині урядовці відкрито підтримують органічне виробництво, забезпечивши велику фінансову підтримку органічних фермерів та розпочавши нову маркетингову стратегію для стимулювання продажів.

Доповідь «Soil Association» особливо підкреслює відмінність політики різних держав: більшість європейських країн приймали відповідальні рішення, щоб нормалізувати органічний ринок та відстояти позиції органічного сільського господарства як новаторського сталого та екологічно безпечного способу виробництва продуктів харчування. Натомість Велика Британія вела неоднозначну політику. Девід Мілібенд, колишній міністр екології, шокував органічних виробників заявою про сумніви переваг органічних продуктів для здоров’я та навколишнього середовища, зазначивши, що, на його думку, переконання купувати органічні харчі залежить лише від обраного способу життя.

Велика Британія серед європейських країн посідає останні сходинки у рейтингу інвестицій органічного сектора. У країнах з високим рівнем інвестицій та поінформованості населення вартість споживання органічних продуктів на душу населення місцями у 4 рази перевищує показники Великої Британії: Данія (139 євро); Швейцарія (132 євро); Австрія (104 євро); Німеччина (71 євро); Франція (47 євро), порівняно з 34 євро у Великій Британії.

На жаль, Україні поки що далеко навіть до згаданих «низьких» показників країни туманного Альбіону.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 09 (19)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: