Курцям ментолових сигарет важче кинути палити

Share on Facebook

 

Американські вчені прийшли до висновку, що любителям сигарет з ментолом важче кинути палити. Особливо це стосується афроамериканців і жителів острова Пуерто-Ріко.


цигарки, сигарети, курціГрупа вчених під керівництвом Крістіни Дельнево (Cristine Delnevo) з Інституту раку штату Нью-Джерсі в місті Нью-Брансвік порівняла кількість курців серед жителів США і число тих, хто намагався відмовитися від тютюнопаління і не зміг цього зробити.

Дослідники проаналізували ці показники як для всього населення США, так і для різних етнічних груп - зокрема, афроамериканців, вихідців з Мексики і іспаномовних жителів острова Пуерто-Ріко.

При цьому враховувалися всі курці, які викурили за своє життя не менше 100 сигарет, і продовжували щодня курити. Кількість курців і їх переваги порівнювалися з числом тих людей, які успішно кинули курити за останні п'ять років.

Згідно з даними, Дельнево і її колеги виявили, що велика кількість невдалих спроб зав'язати в більшості випадків поєднувалася з широким розповсюдженням ментолових сигарет - тютюнових виробів з невеликим додаванням ментолу. Пом'якшувальний ефект ментолу приваблює багатьох курців - загальна частка таких сигарет досягає 20% у США.

Автори роботи відзначають, що сигарети з ментолом найбільше поширені серед молодих людей і жінок різного віку. Серед етнічних груп, ментолові сигарети були особливо популярні серед афроамериканців і пуерториканців - такі сигарети курило 72% і 62% представників цих груп. В інших групах населення частка ментолових сигарет не перевищувала 25%.

Дослідження показало, що збільшення числа курців сигарет з ментолом супроводжується одночасним зниженням кількості людей, які успішно кинули палити. При цьому, як відзначають автори статті, ця залежність зберігається і в окремих етнічних групах.

Вчені вважають, що висновки їх дослідження свідчать про те, що ментолові сигарети небезпечніше звичайних сигарет.

"Ми показали, що ментол в сигаретах хоча б частково впливає на успішність відмови від тютюну. Ми вважаємо, що в силу цього причини для заборони виробництва таких сигарет цілком очевидні", - Дельнево.
Коментарі (1)
1Середа, 17 серпня 2011, 10:50
Ігор Лозенко
Не розумію, як їх можна курити, ті ментолові сигарети

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: