Нестача вітаміну С може призвести до катаракти, надлишок - до головного болю і безсоння

Share on Facebook

 

Катаракта - помутніння кришталика ока, що перешкоджає проходженню променів світла в око і призводить до зниження гостроти зору, - розвивається, як правило, в літньому віці. Дослідники з Індії вважають, вітамін С істотно знижує ризик розвитку цього захворювання.


вітамін с

FOX Newss відзначає, що дослідження проводилося в Індії не випадково: через низькі доходи більша частина населення країни не може дозволити собі правильне харчування, і як результат - катаракта в Індії зустрічається частіше, ніж у країнах Європи.

У дослідженні взяли участь 5600 осіб у віці від 60 років і старше. Перед тим, як виміряти рівень вмісту вітаміну С в крові, добровольців попросили відповісти на питання, що стосуються способу життя, доходів та харчування. У 73% учасників була діагностована катаракта.

Дослідники повідомляють, що в міру збільшення в раціоні добровольців вітаміну С, швидкість росту катаракти знижувалася.

FOX News відзначає: хоча висновки, опубліковані в журналі офтальмології, не доводять, що вітамін С ефективно захищає від розвитку катаракти, європейські вчені знаходять результати дослідження правдоподібними. Зокрема, професор Лондонської школи гігієни і тропічної медицини Астрід Є. Флетчер нагадує, що вітамін С є антиоксидантом і захищає кришталик ока від оксидативного стресу, головним джерелом якого є УФ-випромінювання.

У свою чергу ізраїльські фахівці, рекомендують не зловживати вітаміном С. Добову норму доросла людина може отримати зі склянкою апельсинового соку, полуницею, болгарським перцем і брокколі. Лікарі не рекомендують приймати більше 2,000 міліграмів вітаміну в день. Передозування може призвести до проносу, нудоти, блювоти, печії, кольок, головних болів, безсоння.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: