Органічний сектор Азербайджану в динаміці

Share on Facebook

 

picture01

У квітні 2010 р. Держкомстат Азербайджанської Республіки вперше оприлюднив офіційні дані щодо стану та розвитку в країні органічного сільського господарства за останні роки. Це, безперечно, свідчить про зростання інтересу та уваги держави до розвитку цього стабільного та сталого методу ведення сільського господарства.


У червні 2010 р. між Гянджинською асоціацією агробізнесу (ГАБА) та органом сертифікації ІМО (Швейцарія) укладено угоду про започаткування пілотного проекту, метою якого є досягнення стійкого і справедливого збору дикоросів в Азербайджані. Передбачено здійснення просвітницьких заходів з участю всіх учасників процесу (від збору, транспортування до переробки тощо).


У ході підготовки до процесу реалізації завдань координатор проекту Е. Намазов взяв участь у тижневому тренінгу для учасників проекту в Німеччині. Учасниками заходу, зокрема, є такі досвідчені в цій галузі фірми, як «Herbaflora», «Amin Organic Farm», «Shefa-T», «Suleyman KFT», «Zagatala Tea company and M&AS». У цей час проводиться маршрутне вивчення ареалу збору дикоросів.


У пілотній фазі проекту передбачена органічна сертифікація продукції, що забезпечить зміцнення експортних можливостей місцевих фірм на європейському ринку.

 

Габіб Аббасов, редактор журналу «Экологическое Сельское Хозяйство» (Азербайджан), спеціально для «ORGANIC UA»


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 09 (10)' 2010


 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: