Гендер: рівні можливості для всіх

Share on Facebook

 

Досягнення рівності між жінками та чоловіками є передумовою забезпечення стабільного розвитку суспільства на засадах демократії.


гендер

Впродовж ряду років гендерний вимір є неодмінним атрибутом міжнародного права і знаходить своє віддзеркалення практично у всіх документах, прийнятих в різних організаціях, структурах,  на конференціях і симпозіумах світу. Україна підписала міжнародні документи, в яких визнає ґендерну дискримінацію як реальність і бере зобов’язання  щодо її подолання.

На сучасному етапі вивчення питання гендерної рівності є досить цікавим, а головне – актуальним. Лише рівність чоловіка і жінки у всіх життєвих проявах дасть можливість суспільству зрозуміти багато неясного, стати на вищий щабель розвитку і, без сумніву, усвідомити, що життя може бути набагато кращим.

З метою привернення уваги до проблеми гендерної рівності в Україні, формування уявлення про значимість та масштаби проблеми на національному рівні, навичок гендерної  поведінки, формування антидискримінаційного ставлення до осіб протилежної статі 29 жовтня та 16 грудня 2009 р. для членів Федерації органічного руху України були проведені тренінги „Гендер: рівні можливості для всіх” та «Жінка і чоловік: ми різні, але рівні у своїх правах та можливостях». Тренінги проводила визнаний фахівець з гендерних питань Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Тетяна Дорошок.   

В ході роботи учасники тренінгу ознайомились з нормативно-правової базою на міжнародному та національному рівнях, з визначеннями поняття ”гендер” та дотичними дефініціями, таким як: гендерна демократія, гендерні стратегії, дискримінація, гендерне насильство, гендерні стереотипи тощо, з необхідністю проведення гендерної експертизи національного законодавства. Тренером були запропоновані такі форми роботи, як: мозковий штурм, дискусії в малих групах, індивідуальна робота та рольові ігри.

Наприкінці тренінгу були розповсюджені  інформаційні матеріали про міжнародний та національний досвід та  запропоновані анкети для підведення результатів тренінгу. Учасники та учасниці відмітили, що інформація на тренінгу була на 90% цікавою та на 70% новою.

Для ознайомлення з гендерними питаннями, формування уявлення про гендерні відносини в органічному виробництві Федерацією органічного руху України на початку 2010 р. видається книга «Гендер та органік». Усвідомлення читачами цих матеріалів стане запорукою формування сучасного світогляду жінок і чоловіків щодо необхідності гендерних перетворень у суспільстві та покращення гендерної грамотності, зокрема в сільському господарстві та його важливій частині – органічному секторі виробництва.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: