Співачка Alyosha побудує сміттєпереробний завод в Запоріжжі

Share on Facebook

 

Співачка Alyosha, яка представляла Україну на Євробаченні,вирішила піти далі заявленої екологічної теми в пісні "Sweet people" і приступити до практичних дій щодо поліпшення екологічної ситуації в Україні.


АльошаПершим кроком стане будівництво сміттєпереробного заводу в місті Запоріжжя, звідки співачка родом. Про свій намір співачка разом зі своєю командою заявила на новому проекті телеканалу ICTV "Українська мрія". Проект являє собою аналог передачі "Акули бізнесу" і створений з метою допомогти починаючим бізнесменам реалізувати свої бізнес - ідеї. Зазвичай туди приходять нікому невідомі люди і участь публічної людини - нонсенс для подібного роду проекту! - Запоріжжя - практично суцільна сміттєва яма, в цьому місті немає жодної здорової людини і щорічно від раку вмирають сотні людей! Буквально в кожній сім'ї хтось втратив кохану людину саме в слідстві страхітливої екологічної ситуації і виникаючих з-за цього хвороб.

 Не одноразово в місті проводилися спроби переконати власників заводів встановити сучасні очисні споруди, але це так ні до чого і не привело. Ми ж хоч як-то хочемо допомогти рідному місту очиститися, тому наш вибір ліг саме на сміттєпереробний завод. Це дозволить не тільки контролювати виділяються щодня відходи, але й очистити місто від шкідливих сміттєвих полігонів. На жаль, на даному етапі немає можливості самостійно профінансувати цей проект, тому що у нас після Євробачення залишився борг, і ми змушені шукати інвестора. Сподіваюся завдяки цьому проекти ми знайдемо якщо не фінансову підтримку, то хоча б отримаємо суспільного розголосу, що допоможе нам в подальшому отримати підтримку з боку держави, - коментує Alyosha. З усіх наявних у світі технологій, команда співачки зупинилася на ізраїльській технології Arrow Bio, що дозволяє за допомогою природної поведінки предметів у воді відсортувати сміття абсолютно без запаху. Суть в тому, що у воді різні елементи сміття ведуть себе по різному: пластик спливає на поверхню, органіка залишається в підвішеному стані, а метали тонуть. Потім метали, пластик, картон підлягають подальшій сортування, пресування та продажу, а органіка переробляється в біо-газ і компост, крім того в процесі переробки сміття виділяється електроенергія, якої вистачає на забезпечення потреб самого заводу і почасти населення міста. Дана технологія є найбільш екологічно чистою з існуючих і підтвердила свою ефективність не тільки в Ізраїлі, але також у Сіднеї і Торонто запущені заводи на основі даної технології. Втім, будівництво такого заводу досить фінансово витратно, близько 50 мільйонів євро. Окупність близько 5 років, показники з переробки сміття близько 500 тис. тонн на рік. А тим часом на території Україні до цих пір немає жодного повноцінно працюючого сміттєпереробного заводу. Не дивлячись на фінансову привабливість цього проекту, а вона дествітельно велика, адже по суті ти отримуєш продукт з нічого, і явну зацікавленість іноземних інвесторів, численні рішення про будівництво так і залишилися на рівні рішень. У чому ж справа? Та просто дуже багато осіб у нас в країні зацікавлене в тому, щоб сміття йшов до полігонів своєю чергою. Ще одна проблема - отримання земельної ділянки під будівництво в межах міста, де теж відразу з'являється безліч зацікавлених осіб. Саме на цій стадії проекти і підлягають заморожуванню. Alyosha стверджує, що не має ніякої фінансової зацікавленості в реалізації даного проекту і є лише сполучною ланкою між ізраїльськими партнерами та українськими інвесторами, а також урядом Україні: - У мене немає ніякої фінансової зацікавленості в даному проекті, я просто хочу допомогти очиститися рідному місту, але зі свого боку зроблю все для того, щоб проект зрушився з мертвої точки. Втім, коли дійде справа до розподілу пакету акцій, я буду наполягати на тому, щоб якийсь відсоток від доходів надходив до місцевих онко - лікарні, - запевняє Alyosha. 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: