Йдеш до лісу - стережися кліщів. Лікарі попереджають луганчан

Share on Facebook

 

З початком весни в лісах і парках активізувалися кліщі,укуси яких загрожують здоров'ю луганчан.


кліщі

 Весна, чудова погода, вихідні - мало хто буде проводити їх будинку. Однак виїжджаючи на природу, потрібно бути обережним, попереджають Головне управління охорони здоров'я та Державна санітарно-епідеміологічна служба МОЗ України. 

Завдяки укусу кліща можна обзавестися такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська лихоманка. Щоб уникнути подібної неприємності, потрібно докласти трохи зусиль: 

1.Для прогулянок на природі вдягати на голову головний убір і надягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла - щоб легше було помітити кліщів. Також кожні дві години прогулянки потрібно оглядати себе і своїх супутників, щоб виявити кліщів, а потім повторити огляд будинку. Особливо ретельного обстеження вимагають ділянки тіла, покриті волоссям. 

2.Місце для привалів на природі необхідно звільняти від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м. Повернувшись додому, слід відразу поміняти і ретельно оглянути одяг, випрати і пропрасувати її. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктатися не тільки під час перебування на природі, але й згодом, перемістившись з одягу. 

3. Для захисту від кліщів варто використовувати спеціальні ефективні засоби - аерозолі, що відлякують кліщів (препарати, що містять репеленти ДЕТА або акреп, випускаються в аерозольній упаковці). 

Якщо ж ви все-таки не вбереглися, негайно біжіть до найближчого травмпункту.Можна, звичайно видалити кліща самостійно, проте робити це варто тільки тоді, коли немає можливості звернутися до фахівців.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: