Мінагрополітики буде популяризувати заморожування овочів і фруктів

Share on Facebook

 

Міністерство аграрної політики і продовольства України передбачить у державних програмах підтримки вітчизняного виробника компенсацію зберігання сільськогосподарської продукції і буде популяризувати серед фермерів традицію заморожування овочів і фруктів.


заморожування овочів, фруктів

Про це повідомив голова Мінагрополітики Микола Присяжнюк під час робочої поїздки до АР Крим. «На сьогодні вдалим прикладом реконструкції старих холодильників із впровадженням сучасних технологій є Кримська фруктова компанія. Застосування холодильних установок є більш дешевим, і при цьому зберігається якість продуктів. Водночас, для держави дешевше компенсувати витрати на холодильники», — зазначив Присяжнюк.

За його словами, зараз питання будівництва складів для зберігання сільськогосподарської продукції — одне з найбільш актуальних. 
«Зараз попит на фрукти та овочі зростає, і наше завдання — скористатися цим і не дозволити, щоб український споживач звик до імпортованої продукції. Тому ми домовилися з Прем'єр-міністром, що з наступного року в бюджетній програмі ми передбачимо певну компенсацію на зберігання сільськогосподарської продукції на сертифікованих складах», — повідомив голова Мінагрополітики.

Окрім того, Міністерство зобов'яже власників складів зберігання вести контроль за завантаженням і надавати послуги зі зберігання продукції. «Ми провели аналіз і регіональний розріз показав, що є фермерські господарства, які будують склади для зберігання, але вони не повністю завантажені, а всього на 30-35%. Через багаторічну відсутність державної підтримки вітчизняні аграрії не надають повноцінних послуг зі зберігання сільськогосподарської продукції інших виробників, тому це потрібно прищепити і зробити українською традицією», — підкреслив Присяжнюк.

Міністр також додав, що паралельно Міністерство має намір стимулювати будівництво складів для зберігання овочів.

http://vidomosti-ua.com

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: